Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PUCHAROWE EMOCJE
PUCHAROWE EMOCJE

PUCHAROWE EMOCJE

W godzinach popołudniowych na boisku w Radzyminie rozgrywaliśmy kolejny mecz rozgrywek o Puchar MZPN.  Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami tu nie ma  znaczenia kto gra w jakiej lidze liczy się końcowy wynik.

Zgromadzona publiczność dopingowała nie tylko zespół gospodarzy ale też i nasz zespół, kibice Mazura odśpiewali 100 – lat naszemu klubowi, który w tym roku obchodzi Jubileusz 90-lecia. Nie kończące się śpiewy „DOLCAN nigdy nie zginie” wprowadziły bardzo emocjonującą atmosferę też na boisku. Początkowy okres gry to lekka przewaga zawodników gospodarzy, którzy próbowali narzucić swój styl gry atakując skrzydłami. Pierwsza ofensywna akcja naszego zespołu zaowocowała samobójczą bramką w trzeciej minucie meczu i pokazała kto tu będzie dzisiaj dzielił i rządził. Nasi zawodnicy starali się nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką w której debiutował wychowanek naszego klubu Piotr Kusarek. Z upływem czasu zespół się rozkręcał i coraz więcej składnych akcji pozwalało myśleć o kolejnych strzelonych bramkach. W 10 minucie prowadziliśmy 2 – 0 po strzale Patryka Kozierkiewicza za linii pola karnego. Nadzieje na dobry wynik gospodarzy obudziły się w 26 minucie meczu gdy Daniel Nawrocki faulował zawodnika Mazura w polu karnym. Sędzia główny zawodów podyktował rzut karny pewnie wykonany przez Radosława Gajewskiego.

Gospodarze zmotywowani strzeloną bramka kontaktową rozpoczęli falowe ataki na naszą bramkę czujnie strzeżoną przez wspomnianego wcześniej debiutanta. Końcówka pierwszej połowy to dominacja naszej drużyny zakończona dwoma strzelonymi bramkami.

W 40 minucie meczu po zatrzymaniu piłki ręką przez zawodnika Mazura sędzia główny podyktował rzut karny zamieniony na bramkę przez Pawła Nowackiego a chwilę potem po składnej akcji Daniela Nawrockiego z Patrykiem Kozierkiewiczem bramkę na 4 – 1 strzelił Łukasz Zaniewski.

W drugiej połowie zawodnicy Mazura bardzo chcieli strzelić kolejne bramki, które pozwoliły by pomyśleć o awansie do kolejnej rundy. Mimo wysokiego prowadzenia naszej drużyny gospodarze nie ustępowali siejąc zamieszanie w środkowej części boiska. Jedna z akcji zakończona wybiciem piłki przez naszych zawodników poza bramkę spowodowała, że jeden z wyróżniających się zawodników tego meczu Bartłomiej Balcer strzelił w 55 minucie kapitalną bramkę strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramka ożywiła poczynania gospodarzy, którzy bardzo często faulowali naszych zawodników. Sędzia główny ostudził ich poczynania upominając żółtymi kartkami. W 60 minucie składna akcja gospodarzy i kolejna bramka dla Mazura na 3 – 4 dała nadzieje na dobry wynik tak było do 86 minuty gdy dobra akcja naszych pomocników została zakończona celnym strzałem Patryka Szeligi. Po kilku minutach kolejna akcja naszej drużyny i celny strzał w 88 minucie Pawła Nowackiego ustalił wynik meczu na 6 – 3 dla naszej drużyny. Podsumowując to spotkanie można stwierdzić, że takich meczy chciało by się oglądać więcej, było wszystko to co można było oczekiwać po spotkaniu pucharowym.


MAZUR Radzymin – DOLCAN Ząbki 3 - 6 (1:4)

Radzymin, 4 października 2017 r. 

Widzów: 
ok. 50
Bramki: 
Mazur Radzymin: Gajewski 26’ (karny), Balcer 50’, Piotrowicz 60’ , Dolcan Ząbki: Suchocki D. 3’(Mazur), Kozierkiewicz 10’ Nowacki 40’(karny), Zaniewski 43’, Szeliga 86’, Nowacki 88’
Skład Mazur Radzymin:
Matusiak – Rosłoń (Sochocki 60’), Wyszyński, Włodarczyk (Adamski 60’), Suchocki D. (Obłej 60’) – Balcer (Jakubowski 60’), Gajewski (Płucienniczak 53’), Piotrowicz, Zach, Augustyniak (Suchocki K. 60’) – Pisarek (Pszczółkowski 60’)
Skład Dolcan Ząbki:
Kusarek – Szulakowski, Krystosiak, Żukiewicz, Wybraniec (Cichowski 46’) – Kozierkiewicz (Więczek 55’), Nowacki, Barzyc, Narocki, Ofmański (Rohozin 46’) – Zaniewski (Szeliga 65’)
Żółte kartki:
Gajewski, Pisarek, Piotrowicz, Jakubowski (Mazur Radzymin), Krystosiak, Nawrocki, Nowacki (DOLCAN Ząbki)
Sędzia:
Kamil Paprocki (WS warszawa)