Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Na najbliższą sobotę, 7 października zostały zaplanowane wszystkie spotkania 10 kolejka IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Drużynę Dolcanu po środowym zwycięstwie 6:3 z Mazurem Radzymin w ćwierćfinale Pucharu Polski w okręgu warszawskim, czeka wyjazdowy mecz z Drukarzem Warszawa, który zostanie rozegrany na terenie Parku Skaryszewskiego (dokładny adres obiektu: Al. Zieleniecka 2) o godzinie 11.00.


W ostatnią sobotę Dolcan, po blisko miesięcznej przerwie, rozegrał mecz ligowy na stadionie w Ząbkach, w którym pokonał wołomiński Huragan 3:0. Dzięki temu zwycięstwu oraz trzem punktom przyznanym za walkower w wyjazdowym meczu z Mławianką Mława nasza drużyna z dorobkiem dziesięciu punktów awansowała na dwunaste miejsce w tabeli, wyprzedzając o dwa „oczka” derbowego rywala. Zasiadające od dłuższego czasu w fotelu lidera rezerwy Wisły po porażce z Mławianką, której doznały na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku straciły tę pozycję na rzecz MKS-u Ciechanów, który przed własną publicznością pokonał Mazura Gostynin 4:1. Na drugie miejsce w tabeli awansowała Korona Ostrołęka po zwycięstwie na własnym obiekcie z zamykającymi ligową tabelę Błękitnymi Raciąż 2:0. Wszystkie wspomniane drużyny wywalczyły dotychczas po siedemnaście punktów i o trzy wyprzedzają dwie kolejne, wśród których jest także nasz najbliższy rywal. 

Drukarz Warszawa jest jednym z trzech tegorocznych beniaminków IV-ligowych zmagań. Awansował na ten poziom rozgrywek bardzo pewnie, wygrywając grupę Warszawa I ligi okręgowej, w której wyprzedził o piętnaście punktów Sokoła Serocka oraz AP Marcovię Marki. Drużyna Drukarza na dzień dzisiejszy z dorobkiem czternastu punktów zajmuje w tabeli ligowej piąte miejsce, a w dotychczas rozegranych spotkaniach zanotowała cztery zwycięstwa, dwa remisy i zaledwie dwie porażki, Wszystkie zwycięstwa odniosła na „swoich śmieciach”, ale też zanotowała tam jedną z dwóch porażek, przegrywając z Mazurem Gostynin 0:1. Pokonała zaś kolejno Mławiankę 4:0, Błękitnych 2:1, MKS Przasnysz 3:0 oraz Pogoń II Siedlce 2:1. Drugiej porażki doznali w ostatni weekend, ulegając w Mińsku Mazowieckim tamtejszej Mazovii 1:2. 

Bilans bramkowy warszawian to 16:9, a na własnym obiekcie 11:3. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych przeciwników wpisało się w sumie dziewięciu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Przemysław Paliński, który strzelił cztery bramki, trzy trafienia zapisał na swoim koncie Michał Knajdrowski, zaś dwa Piotr Wołowicz. Najlepszymi asystentami drużyny pozostaje Krystian Kij, który zanotował cztery skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów oraz Bartosz Przyborek, który zaliczył ich trzy. Po jednej asyście zapisało na swoim koncie siedmiu kolejnych zawodników warszawskiego zespołu. 

Krzysztof Krajewski


10 KOLEJKA  7 października 2017

Drukarz Warszawa
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 11:00
Mazur Gostynin
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
Błękitni Raciąż
-
KS Łomiank
sobota, godz. 14:00
Mławianka Mława
-
Ożarowianka
sobota, godz. 15:00
MKS Przasnysz
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 15:00
Korona Ostrołęka
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 15:00