Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Tegoroczny Dzień Narodowego Święta Niepodległości zostanie w grupie północnej mazowieckiej IV ligi uczczony na sposób sportowy. Właśnie na 11 listopada zostało zaplanowane rozegranie wszystkich spotkań 15 kolejki, która będzie stanowić zarazem kres jesiennych zmagań ligowych. Dolcan o godzinie 11.00 na stadionie w Ząbkach zagra z przedostatnią drużyną tabeli - Błękitnymi Raciąż.


Komplet punktów w dwóch ostatnich meczach pozwolił naszej drużynie awansować o kilka pozycji w ligowej tabeli. Po czternastej kolejce ząbkowianie zajmują w niej siódme miejsce z dorobkiem dwudziestu punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw oraz dwa remisy. Po rozstrzygnięciach ostatniej kolejki pozycję lidera rozgrywek w naszej grupie utrzymały rezerwy Wisły Płock, mimo porażki 1:2 której doznały w wyjazdowym meczu z MKS-em Przasnysz. Potknięcie płocczan wykorzystał rewelacyjny beniaminek z Ostrołęki. Korona po zwycięstwie 3:0 z Bugiem Wyszków zrównała się punktami z liderem (obie po 26), ale ma nieco gorszy bilans bramek… i w najbliższej perspektywie bezpośredni mecz o fotel lidera na półmetku rozgrywek. Dwa punkty straty do liderów notują rezerwy Pogoni Siedlce, które pokonały przed własną publicznością MKS Ciechanów 2:1. W tej kolejce Wisła II przed własną publicznością zagra w meczu „na szczycie” z Koroną Ostrołęka, a siedlczanie pojadą do bardzo gościnnego tej jesieni Wyszkowa. Dość powiedzieć, że ostatni punkt zawodnicy Bugu wywalczyli w spotkaniu… 3 kolejki, remisując na wyjeździe z MKS-em Ciechanów.

Drużyna Błękitnych Raciąż zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach zanotowała jedno zwycięstwo, (oczywiście z Bugiem Wyszków) trzy remisy (Ożarowianka, KS Łomianki i Mławianka) i doznała dziewięciu porażek W spotkaniach granych na wyjeździe trudno mówić o jakimkolwiek bilansie, gdyż z siedmiu rozegranych spotkań Błękitni przegrali wszystkie. Bilans bramkowy raciążan to na dzień dzisiejszy 8:22, a w meczach wyjazdowych 3:13. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się pięciu zawodników. Do bramki przeciwników dwukrotnie trafiali Damian Szelągiewicz i Marcin Chyczewski, natomiast po jednym razie Piotr Paczkowski, Patryk Piasecki oraz Damian Skumórski. Najlepszymi asystentami drużyny są Jakub Wszałkowski oraz Damian Koryto, którzy zanotowali po dwa kluczowe podania przy golach kolegów. Po jednej asyście zapisali na swoim koncie Paweł Winnicki, Mariusz Śnieć oraz wspomniany wyżej Chyczewski.

W poprzednim sezonie w spotkaniach z Błękitnymi Raciąż nasza drużyna jesienią wygrała w Raciążu 3:2, a wiosną w Ząbkach padł remis 1:1. Po tym ostatnim meczu, który został rozegrany w ramach 33 kolejki, w tekście zatytułowanym „NIE TAK MIAŁO BYĆ!” napisałem m.in. „A miało być zupełnie inaczej! Komplet punktów w meczach z Deltą Słupno i rezerwami Pogoni Siedlce, efektowna gra i dziewięć strzelonych goli sprawiło, że poziom optymizmu wśród ząbkowskich kibiców poszedł zdecydowanie do góry. Dodatkowym czynnikiem motywującym zdawały się być bardzo korzystne z naszej perspektywy wyniki w spotkaniach bezpośrednich rywali naszej drużyny w walce o utrzymanie. Niestety remis w meczu z Błękitnymi należy w tej sytuacji rozpatrywać bardziej w kategoriach straty dwóch punktów, aniżeli zyskania jednego.”

Krzysztof Krajewski


15 KOLEJKA – 11 listopada

Dolcan Ząbki
-
Błękitni Raciąż
sobota, godz. 11:00
Wisła II Płock
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 11:00
MKS Ciechanów
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 13:00
Bug Wyszków
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 13:00
Ożarowianka
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 13:00
Mławianka Mława
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 13:00
Pauzuje: Mazur Gostynin