Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – Przed inauguracją sezonu
PIŁKA TO PROSTA GRA – Przed inauguracją sezonu

PIŁKA TO PROSTA GRA – Przed inauguracją sezonu

Zdawać by się mogło, że tak niedawno zakończył się pełen wzlotów i upadków, pierwszy po reaktywacji ząbkowskiego klubu sezon rozgrywany na poziomie IV ligi, a już nadeszła pora wystartować do nowego.

Na inaugurację, w niedzielę o godz. 15.00 Dolcan Ząbki zmierzy się na swoim obiekcie z MKS-em Ciechanów. W poprzednim sezonie te drużyny spotykały się dwukrotnie. W meczu jesiennym, mimo prowadzenia do przerwy 3:1, ostatecznie Dolcan przegrał 3:4, wiosną na naszym boisku padł remis 1:1.

Przed nowym sezonem nastąpiły spore zmiany, zarówno w sztabie trenerskim, jak i w składzie drużyny. Pierwszym trenerem pozostał Piotr Szczechowicz, ale mamy nowego trenera przygotowania motorycznego, którym został Łukasz Wicha. Kierownikiem drużyny od tego sezonu będzie Michał Latuszek. Skład personalny drużyny także nieco różni się od zeszłorocznego. Z całą pewnością wzmocnieniem drużyny może okazać się Konrad Cichowski, który w poprzednim sezonie grając w barwach MKS-u Ciechanów był czołowym snajperem IV ligi, strzelając 18 goli i notując 12 asyst. Zerkając jednym okiem na informacje dotyczące spotkań rozegranych przez te drużyny w sezonie 2016/17 nie sposób nie zauważyć, że był w meczach z naszą drużyną szalenie skuteczny i zanotował w nich cztery trafienia. Nowymi zawodnikami są także obrońca Maciej Ofmański, grający w poprzednim sezonie w Ursusie Warszawa, pomocnicy Mateusz Jaroszewski, reprezentujący wcześniej barwy KS Konstancin i Krystian Lewandowski, grający w drużynie Unii Warszawa oraz napastnik Łukasz Zaniewski, występujący ostatnio w Koronie Ostrołęka. Do składu drużyny dołączono także wychowanków naszego klubu: bramkarza Piotra Kusarka oraz obrońcę Krystiana Świderskiego. Z drużyną pożegnali się: Bartłomiej Bochenek (powrót do KS Łomianki), Szymon Dąbrowski (Mazur Karczew), Filip Hrynkiewicz (powrót do Kotwicy Kołobrzeg), Adam Krajewski (Drukarz Warszawa), Kordian Latos (KS Łomianki), Łukasz Stanisławski (Ursus Warszawa) i Artur Starosz (Huragan Wołomin).

Przygotowania do rundy jesiennej drużyna ząbkowska rozpoczęła w dniu 10 lipca. Już trzy dni później rozegrała pierwsze mecz sparingowy, przegrywając 2:4 z grającym w III lidze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W kolejnych test meczach ząbkowianie kolejno przegrali: 1:6 z Mazurem Karczew (IV liga), 0:3 ze Zniczem CLJ Pruszków, 0:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 2:4 z Victorią Sulejówek (IV liga) oraz pokonali 8:2 Mazura Radzymin (LO). W minioną sobotę na własnym obiekcie Dolcan rozegrał ostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu, w którym uległ 0:1 Mszczonowiance Mszczonów (IV liga). Bramki dla naszej drużyny w meczach sparingowych strzelali Patryk Szeliga, który zaliczył 5 trafień, Marcin Stańczyk i Paweł Barzyc po 3 oraz zawodnicy testowani.

Zawodnicy MKS Ciechanów w trakcie okresu przygotowawczego, który także rozpoczęli w poniedziałek 10 lipca, rozegrali sześć meczów testowych. W pierwszym z nich, rozegranym 15 lipca zremisowali z Koroną Ostrołęka (IV liga) 0:0, dwa kolejne, ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (III liga) oraz Iskrą Krasne (LO) rozstrzygnęli na swoją korzyść, pokonując rywali po 2:1. Trzy ostanie przegrali, kolejno 1:3 z Makowianką Maków Mazowiecki (LO), 1:4 z ŁKS-em Łomża (III liga) oraz w nagłośnionym ze względu na inne okoliczności towarzyszące temu meczowi, z izraelskim drugoligowcem Hapoelem Petach Tikva 0:2. Gole dla drużyny z Ciechanowa w tych spotkaniach strzelali Mateusz Matusiak – 3 oraz Karol Sokołowski, Szymon Janakakos i Łukasz Kowalski po jednym.

Tak było w sezonie 2016/17:

10 kolejka – Ciechanów, 17.09.2016 r. MKS Ciechanów – Dolcan Ząbki 4:3 (1:3) 

Bramki: Cichowski 6’, 66’, 69’, Barankiewicz 64’ – Dadacz 28’, Bochenek 34’, Szeliga 37’

29 kolejka – Ząbki, 3 maja 2017 r.  Dolcan Ząbki – MKS Ciechanów  1:1 (0:0)

Bramki: Kozierkiewicz 79’ –Cichowski 75’


A jak będzie? Przekonajmy się razem w niedzielę o godzinie 15.00! 

Krzysztof Krajewski