Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką

Na najbliższy weekend 13-15 października zaplanowano rozegranie spotkań 11 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Zacznie się wszystko w Ząbkach, gdzie już w piątek o godzinie 18.30 Dolcan zmierzy się z MKS-em Przasnysz, zakończy natomiast w Płocku i Siedlcach, gdzie w niedzielę o godzinie 11.00 swoje mecze rozegrają rezerwy ekstraklasowej Wisły z Mazurem Gostynin oraz Pogoń II z Błękitnymi Raciąż.

Komplet punktów w dwóch ostatnich meczach ligowych oraz trzy punkty za walkower z Mławianką pozwoliły naszej drużynie awansować w ligowej tabeli. Po dziesiątej kolejce ząbkowianie zajmują w niej dziesiąte miejsce z dorobkiem trzynastu punktów, na które złożyły się cztery zwycięstwa oraz jeden remis. Przykłady z ostatniej kolejki wskazują jednak, że sytuacja w każdym momencie może ulec zmianie. Punkty tracili w niej wszyscy dotychczasowi liderzy. MKS Ciechanów zdołał tylko zremisować w wyjazdowym spotkaniu z Huraganem Wołomin, Korona Ostrołęka na swoim obiekcie uległa 0:3 rezerwom Pogoni Siedlce, a Wisła II Płock… nie miała okazji punktować, z powodu wolnego terminu po wycofaniu się z rozgrywek Bzury Chodaków. Powoli tabela naszej grupy zaczyna przypominać metro w godzinach szczytu, robi się szalenie ciasno.

Nasz piątkowy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobył dziesięć punktów, notując trzy zwycięstwa, jeden remis i doznając pięciu porażek. W czterech meczach wyjazdowych raz wygrał, raz zremisował i dwukrotnie przegrał. Bilans bramkowy przasnyszan jest ujemny i wynosi 17-19, a w meczach wyjazdowy 7-10. Na listę strzelców w drużynie naszych rywali wpisało się w sumie sześciu zawodników. Najlepszym strzelcem drużyny jest Dominik Lemanek, który strzelił pięć goli. Po trzy trafienia zapisali na swoim koncie Michał Pragacz i Maciej Smoliński, a po dwa Artur Gawęda i Dariusz Wybierała. Niemal dokładnie ci sami zawodnicy królują także wśród asystentów, ale w tej specjalności najskuteczniejszym zawodnikiem naszych najbliższych przeciwników jest Smoliński, który zanotował pięć ostatnich podań przy golach kolegów z drużyny, trzy asysty zaliczył Gawęda, a po dwie Pragacz i Kamil Rutkowski.

W poprzednim sezonie w potyczkach z MKS Przasnysz nasza drużyna wywalczyła cztery punkty. Bezbramkowym remisem zakończyła mecz wyjazdowy, a wiosną przed własną publicznością zdołała wygrać 1:0, po golu strzelonym przez Filipa Hrynkiewicza. Po tym meczu, który został rozegrany w ramach 23 kolejki, w tekście zatytułowanym „WIOSENNE NIEPOKOJE” napisałem m.in. „Dzisiejszej nocy przestawiliśmy zegary na czas letni, co jednoznacznie wskazuje, że wspomnienia jesienno-zimowych szarości powinny się w naszej pamięci powoli zacierać. Od dziś nie powinno być w naszym myśleniu miejsca na smutki, rozterki i niepokoje. Patrzymy w przyszłość optymistycznie, wszak nie od dziś wiadomo, że wynik buduje atmosferę. Na tym pogodnym, wiosennym niebie z okolic ząbkowskiego stadionu dostrzegam tylko dwie nieco ciemniejsze chmurki, burzące nastrój błogiego zadowolenia. Pierwszą z nich jest kontuzja Pawła Nowackiego, który utykając musiał opuścić boisko w 27 min. meczu. Drugą natomiast, ze wszech miar dużo bardziej zastanawiającą jest fakt, iż mecz obserwowało tak niewielu kibiców. Czyżby Ząbki były jedynym miejscem na mapie świata, gdzie piłka nożna ma aż tak nieliczne grono wyznawców?”

Krzysztof Krajewski


11 KOLEJKA  13-15 października 2017

Dolcan Ząbki 
-
MKS Przasnysz
piątek, godz. 18:30
KS Łomianki
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 15:00
MKS Ciechanów
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 15:30
Bug Wyszków
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 15:30
Pogoń II Siedlce
-
Błękitni Raciąż
niedziela, godz. 11:00
Wisła II Płock
-
Mazur Gostynin
niedziela, godz. 11:00