Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Na najbliższy weekend 21-22 października zostało zaplanowane rozegranie 12 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Drużynę Dolcanu czeka wyjazdowy mecz z kolejnym z tegorocznych beniaminków, którym tym razem będzie bardzo dobrze spisująca się tej jesieni Korona Ostrołęka. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00.

W ostatni piątek Dolcan zremisował 1:1 z MKS-em Przasnysz. Dzięki jednemu punktowi wywalczonemu w tym meczu oraz korzystnym wynikom innych spotkań, nasza drużyna z dorobkiem czternastu punktów awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Po ostatniej kolejce spotkań prowadzenie w tabeli objęła Mazovia Mińska Mazowiecki, która w Ostrołęce pokonała naszego najbliższego rywala Koronę 3:2. Drugie miejsce zajmują rezerwy płockiej Wisły, które przed własną publicznością uporały się z Mazurem Gostynin 1:0. Na trzecie miejsce awansowała drużyna Pogoni II Siedlce, która zwyciężając 1:0 Błękitnych Raciąż, zdołała podobnie jak dwójka liderów zgromadzić dwadzieścia punktów. O dwa mniej mają na swoim koncie dotychczasowy lider z Ciechanowa, który po porażce z Drukarzem Warszawa 1:2 spadł na czwarte miejsce w tabeli oraz piąta Mławianka Mława, po wyjazdowym zwycięstwie 4:2 z KS Łomianki. Tak się ciekawie złożyło, że na zakończenie tej kolejki spotkań trzej aktualni liderzy stoczą zarówno bezpośrednią, jak i korespondencyjną rozgrywkę o prymat w tabeli. W niedzielę o 15:00. rozpoczną się bowiem spotkania Mazovii, która zagra na boisku rezerw siedleckiej Pogoni oraz Wisły II Płock goszczącej w Wołominie, gdzie zmierzy się z Huraganem.

Korona Ostrołęka jak wspomniałem wcześniej jest jednym z trzech tegorocznych beniaminków IV-ligowych zmagań. Awansowała na ten poziom rozgrywek dość pewnie, wygrywając grupę Ciechanowsko-Ostrołęcką ligi okręgowej. Rozgrywki zakończyła z dorobkiem 74 punktów i o dziewięć wyprzedziła Wkrę Żuromin, a o kolejne sześć Wkrę Bieżuń. Drużyna Korony na dzień dzisiejszy z dorobkiem siedemnastu punktów zajmuje w tabeli ligowej siódme miejsce. W dotychczas rozegranych spotkaniach zanotowała pięć zwycięstw (w tym jedno za walkower w meczu z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, który się nie odbył, gdyż cytując wpis zamieszczony na oficjalnym fanpage’u Ożarowianki: „…w związku z nieuregulowaniem przez Prezesa Klubu zaległych premii za sezon 2016/2017, zawodnicy pierwszej drużyny KS Ożarowianka odmówili wyjazdu na spotkanie z Koroną Ostrołęka.”), dwa remisy i trzy porażki, Wszystkie zwycięstwa odniosła na „swoich śmieciach”, ale też zanotowała tam wspomnianą wyżej porażkę z Mazovią oraz remis 2:2 z Drukarzem.

Bilans bramkowy ostrołęczan to na dzień dzisiejszy 17:12, a na własnym obiekcie 12:5. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie ośmiu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Paweł Kowalkowski, który strzelił cztery bramki, trzy trafienia zapisał na swoim koncie Dominik Dzwonkowski, zaś dwa Damian Drężewski. Najlepszymi asystentami są Przemysław Olesiński oraz Jakub Laska, którzy zanotowali po dwa skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów z drużyny. Po jednej asyście zapisało na swoim koncie pięciu kolejnych zawodników ostrołęckiego zespołu.

Krzysztof Krajewski


12 KOLEJKA  21-22 października 2017

Mazur Gostynin  
-
Ożarowianka
sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 12:00
Błękitni Raciąż
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 14:00
Korona Ostrołęka
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 15:00
Pogoń II Siedlce
-
Mazovia Mińsk Maz.
niedziela, godz. 15:00
Huragan Wołomin
-
Wisła II Płock
niedziela, godz. 15:00