Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 17 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 17 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 17 kolejką

Na najbliższą sobotę 24 marca zaplanowano rozegranie większości spotkań 17 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Jedyny mecz niedzielny odbędzie się Siedlcach, gdzie o godzinie 11.00 rezerwy Pogoni rozpoczną rywalizację z Ożarowianką. Niewiadomą pozostaje na dzień dzisiejszy status Błękitnych Raciąż, którzy nie przystąpili do meczu z Maurem Gostynin, ale oficjalna decyzja o ich wycofaniu z rozgrywek jeszcze nie zapadła.

Po zwycięstwie w Ciechanowie, Dolcan Ząbki z dorobkiem dwudziestu czterech punktów awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie siedmiokrotnie wygrali, zanotowali trzy remisy i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 30:17. Do liderującej Korony Ostrołęka, której mecz z Ożarowianką w pierwszej wiosennej kolejce został odwołany z powodu złego stanu boiska w Ożarowie, nasza drużyna traci pięć punktów. Drugą pozycję w tabeli, ze stratą jednego punktu do lidera zajmują rezerwy Pogoni Siedlce, które w ostatniej kolejce zremisowały z Wisłą II na jej boisku 1:1. Na trzecie miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym jak siedlczanie awansowała Mławianka Mława po wygranej 4:2 z Drukarzem Warszawa. W najbliższy weekend lider zagra przed własną publicznością z KS Łomianki, wicelider podejmować będzie Ożarowiankę, natomiast mławianie zmierzą się w Przasnyszu z tamtejszym MKS-em.

Nasz najbliższy rywal w trakcie rundy jesiennej zdołał wywalczyć zaledwie pięć punktów i zajął ostatnią, piętnastą pozycję w tabeli. W dotychczas rozegranych meczach wyszkowianie zanotowali jedno zwycięstwo, trzy remisy i doznali aż jedenastu kolejnych porażek. W ośmiu spotkaniach wyjazdowych Bug zdołał dwa razy zremisować, pozostałe mecze przegrywając. Stosunek bramek wyszkowian wynosi na dzień dzisiejszy 10:33, a w spotkaniach rozgrywanych na obcych boiskach 5:21.

„Nie chcę, ale muszę” nieco odejść od schematu, według którego przygotowuję zapowiedzi kolejnych spotkań naszej drużyny. Niestety nie jestem w stanie bez solidnego wku…u wracać pamięcią do jesiennego meczu pomiędzy tymi drużynami, a tym bardziej zacytować choćby pół słowa ze swojej relacji, którą zatytułowałem „KURIOZALNA PORAŻKA”. Zainteresowanych odsyłam do archiwum. Kolejnym wyłomem w utartym schemacie będzie także brak nazwisk najlepszych strzelców i asystentów w drużynie naszych sobotnich rywali. Przygotowując się do napisania tego tekstu dotarłem do Skarbu Kibica Bugu Wyszków i okazało się, że spośród zawodników, którzy jesienią wpisali się na listę strzelców w aktualnej kadrze zespołu znajduje się tylko jeden. Jest nim (czemu mnie to nie dziwi?) strzelec bramki w jedynym wygranym przez Bug jesienią meczu z… Dolcanem Ząbki – Daniel Modzelan. Pozostali zawodnicy „z cyferkami”, podobnie jak kilku innych doświadczonych graczy albo już znalazło nowe kluby, albo jest w trakcie intensywnych poszukiwań.

Bug Wyszków przechodzi obecnie bardzo trudny okres, co widać chociażby po wypowiedzi nowego prezesa klubu Marcina Chodkowskiego, którą znalazłem w jednym z wywiadów na stronie www.nowywyszkowiak.pl: „Cel sportowy na rundę wiosenną w przypadku seniorów jest to podjęcie walki o utrzymanie w IV lidze oraz rozpoczęcie konsekwentnego procesu budowy stabilnego zespołu. Chcielibyśmy, aby jak największą rolę odgrywali wychowankowie oraz aby płynnie wprowadzać młodych zawodników do piłki seniorskiej, tworząc tym najlepszym możliwość kontynuowania przygody z piłką… W organizacji najważniejszym zadaniem dla nowego zarządu w najbliższym czasie jest uporządkowanie sfery finansowej i znalezienie porozumienia ze wszystkimi wierzycielami klubu w zakresie spłaty zadłużenia. Tylko bowiem w takim wypadku dalsze funkcjonowanie klubu jest w ogóle możliwe. Jednocześnie zarząd dokonuje analizy obecnej struktury kosztów, celem dokonania ich optymalizacji, a nadto stara się pozyskać nowe źródła finansowania.”

Chciałbym także zwrócić uwagę na fakt, że od 8 stycznia b.r. nowym trenerem drużyny z Wyszkowa jest doskonale znany w naszym mieście, zarówno jako były zawodnik, jak i trener grup młodzieżowych – Łukasz Stasiuk.

Krzysztof Krajewski

Pozostałe mecze 17 kolejki

KS Huragan Wołomin
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Dolcan Ząbki
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 12:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 15:00
MKS Przasnysz
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 15:00
Korona Ostrołęka
-
KS Łomianki
sobota, godz. 16:00
Pogoń II Siedlce
-
Ożarowianka
niedziela, godz. 11:00
MKS Ciechanów
-
Błękitni Raciąż

Pauzuje: Drukarz Warszawa