Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

Przed nami 25. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 8-9 kwietnia.

Druga z rzędu wygrana, tym razem z Bugiem w Wyszkowie zadecydowała o kolejnym awansie Dolcanu Ząbki w ligowej tabeli. Tym razem o dwie pozycje, na miejsce dwunaste. Na trzydzieści dwa do tej pory zdobyte punkty, złożyło się osiem zwycięstw oraz osiem remisów, przy także ośmiu porażkach. W jedenastu meczach dotychczas rozegranych przed własną publicznością Dolcan pięciokrotnie wygrał, dwa razy zremisował i doznał czterech porażek. Stosunek bramek w charakterze gospodarza wynosi 20-15. Do poprzedzającej nas aktualnie w ligowej tabeli drużyny Pogoni II Siedlce tracimy jeden punkt.

Ząbkowską drużynę w najbliższą sobotę, o godzinie 16.00 czeka mecz z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Nasz rywal zajmuje aktualnie siedemnaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach drużyna Ostrovii zanotowała cztery zwycięstwa, sześć remisów i doznała czternastu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 23-43. W jedenastu meczach wyjazdowych zanotowali jedno zwycięstwo (3:2 z Deltą Słupno), trzy remisy (po 1:1 z Błękitnymi Raciąż i Tęczą Łyse oraz 2:2 z Mławianką) i doznali siedmiu porażek. Wyjazdowy bilans bramek to na dzień dzisiejszy 12-23. Na listę strzelców w drużynie naszych sobotnich gości wpisało się w sumie zaledwie sześciu zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Adam Dobosz i Piotr Zacheja którzy strzelili po sześć goli oraz Dominik Dzwonkowski, z pięcioma trafieniami na koncie. Najlepszymi asystentami drużyny są wspomniany wyżej Dobosz oraz ukraiński pomocnik drużyny Ostrovii Dmytro Khorolskyi, którzy zanotowali po trzy skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów, dwie asysty zaliczył Dzwonkowski.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „Styl życia”, napisałem m.in. Po zmianie stron także gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie okazję strzelecką. W 50 minucie po podaniu Dzwonkowskiego w doskonałej sytuacji znalazł się ponownie Zacheja, ale podobnie jak przed przerwą, tak i tym razem Krzyżewski pewnie obronił jego strzał. Osiem minut później mogło i powinno być 1:0 dla Dolcanu. Po faulu Roberta Nogaja na Pachelskim sędzia wskazał na „jedenastkę”. Niestety egzekwujący rzut karny Grzegorz Krystosiak trafił w słupek i zamiast prowadzenia, które postawiłoby nasz zespół w dość komfortowej sytuacji, mieliśmy zarówno na boisku jak i poza nim mocno nerwową atmosferę… Obserwując ten mecz trudno doprawdy dociec przyczyn, które wywołały aż tak skrajne emocje wśród niektórych kibiców. Wiadomo – styl życia, z tym nie sposób dyskutować.