Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką

Przed nami 26. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 14 i 15 kwietnia.

Zwycięstwo w meczu z Ostrovią Ostrów Mazowiecka sprawiło, że Dolcan Ząbki po raz kolejny awansował w ligowej tabeli, tym razem o dwie pozycje. Nasza drużyna zajmuje w niej aktualnie dziesiąte miejsce z dorobkiem 35 punktów, na które złożyło się dziewięć zwycięstw i osiem remisów. W trzynastu meczach rozegranych na wyjeździe Dolcan trzykrotnie wygrał, sześć razy zremisował i doznał czterech porażek. Stosunek bramek w charakterze gościa 17:20. Do poprzedzającej nas w ligowej tabeli drużyny Hutnika Warszawa tracimy jeden punkt. 

Ząbkowian w Wielką Sobotę, o godzinie 11.00 czeka mecz z zajmującą piąte miejsce w ligowej tabeli drużyną KS Łomianki, która zgromadziła dotychczas 48 punktów. W swoich występach zanotowała czternaście zwycięstw, cztery remisy i doznała siedmiu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 44:34. W dwunastu meczach przed własną publicnością byli bardzo skuteczni i zdołali siedem razy wygrać oraz trzy razy zremisować, przy zaledwie dwóch porażkach, których doznali w potyczkach z… Podlesiem Sokołów Podlaski (3:4) oraz Bugiem Wyszków (0:3). Remisy zanotowali w spotkaniach z Mazovią Mińsk Mazowiecki (0:0), MKS-em Ciechanów (0:0) oraz Ożarowianką (2:2). Stosunek bramek Łomianek w spotkaniach rozgrywanych na własnym obiekcie wynosi 23:15. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie trzynastu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Mateusz Sołtys, który strzelił jedenaście bramek. Po siedem trafień zapisali na swoim koncie Karol Szeliga oraz Łukasz Barankiewicz, cztery - Daniel Ziąbski, natomiast trzy Mateusz Kowalski. Najlepszymi asystentami drużyny są wspomniani wyżej Kowalski, który zanotowali osiem skuteczne ostatnich podań przy golach kolegów oraz Szeliga, który zaliczył ich cztery. Po dwie asysty zapisali na swoim koncie Patryk Gac oraz Tomasz Kaczmarek. 

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się porażką Dolcanu 0:1. W relacji z tamtego spotkania zatytułowanej „Może on się jednak mylił!”, napisałem m.in. W meczu z KS Łomianki zagrali (zawodnicy naszej drużyny – przyp. autora) co najwyżej przeciętnie, a byli na trybunach i tacy sympatycy ząbkowskiej drużyny którzy twierdzili, że po prostu słabo. Dolcan po bardzo bezbarwnym meczu przegrał na własnym boisku z Łomiankami 0:1 po golu, którego strzelił Karol Szeliga w 71 minucie meczu. Pytany przed meczem o to której drużynie będzie kibicował, jego ojciec Grzegorz, były zawodnik m.in. naszej drużyny, a obecnie trener grup młodzieżowych Dolcanu dyplomatycznie odpowiedział - „Obydwu drużynom, po równo.” Można go zrozumieć, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że młodszy z jego synów Patryk jest w szerokim składzie naszej drużyny.

Krzysztof Krajewski


26 KOLEJKA – 14-15 kwietnia

Unia Warszawa 

-

Ostrovia Ostrów Maz 

piątek, godz. 16:00

Bzura Chodaków 

-

Czarni Węgrów 

piątek, godz. 16:00

Bug Wyszków

-

MKS Przasnysz 

piątek, godz. 16:30

Delta Słupno 

-

Mławianka Mława 

piątek, godz. 17:00

KS Łomianki

-

Dolcan Ząbki

sobota, godz. 11:00

Wisła II Płock 

-

Mazovia Mińsk Mazowiecki 

sobota, godz. 11:00

Hutnik Warszawa 

-

Ożarowianka Ożarów Maz

sobota, godz. 11.00

Pogoń II Siedlce 

-

Podlasie Sokołów Podl. 

sobota, godz. 15:00

Pogoń Grodzisk Maz. 

-

Błękitni Raciąż 

sobota, godz. 16:00

MKS Ciechanów 

-

Tęcza Łyse 

3:0 (wo)