Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 27 kolejką

Przed nami 27. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie.

Mecze rozegrane zostaną w dniach 22-23 kwietnia.

Po serii trzech kolejnych zwycięstw, w ostatnią sobotę Dolcan grając w Łomiankach doznał porażki, która zadecydowała o spadku ząbkowian w ligowej tabeli o dwie pozycje, na miejsce dwunaste. Na trzydzieści pięć do tej pory zdobytych ligowych punktów, złożyło się dziewięć zwycięstw oraz osiem remisów, przy dziewięciu porażkach. W dwunastu meczach dotychczas rozegranych przed własną publicznością Dolcan sześciokrotnie wygrał, dwa razy zremisował i doznał czterech porażek. Stosunek bramek w charakterze gospodarza wynosi 27:16. Do poprzedzającej nas aktualnie w ligowej tabeli drużyny Bugu Wyszków tracimy jeden punkt.

Ząbkowską drużynę w najbliższą sobotę, o godzinie 19.00 czeka mecz z Hutnikiem Warszawa. Nasz rywal zajmuje aktualnie ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 39 punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach drużyna z Bielan zanotowała dwanaście zwycięstw, trzy remisy i doznała jedenastu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 41:34. W dwunastu meczach wyjazdowych zanotowali trzy zwycięstwa (2:0 z Deltą Słupno, 4:0 z Podlasiem i walkower 3:0 z Tęczą Łyse), dwa remisy (1:1 z Bugiem Wyszków i 0:0 z Ożarowianką) i doznali siedmiu porażek. Wyjazdowy bilans bramek to na dzień dzisiejszy 18:21. Na listę strzelców w drużynie „Hutników” wpisało się w sumie jedenastu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Erwin Nowik z jedenastoma trafieniami, Maksymilian Vogtman z dziewięcioma (z czego pięć goli strzelił w rundzie jesiennej grając w barwach Bugu Wyszków) oraz Damian Pracki, który ma na koncie siedem goli. Najlepszym asystentem drużyny jest Kamil Wiśniewski który zanotował sześć skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów, po cztery asysty zaliczyli Jakub Mierzejewski, wspomniany wyżej Pracki oraz Krystian Przyborowski.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „Piknik na Bielanach”, napisałem m.in. Doskonała pogoda i komfortowa temperatura nie były w sobotnie przedpołudnie dostatecznym magnesem, aby ściągnąć na trybuny stadionu Hutnika nadzwyczajne tłumy widzów. Zebrało ich się około dwustu i trzeba przyznać, że rozlokowali się na sektorach dość ciekawie. Za jedną z bramek, na trybunie zwanej przez miejscowych „Patelnią” zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa ultras Hutnika. Dokładnie naprzeciwko nich, w sektorze gości porównywalna ilościowo grupa z ząbkowskiej „żelaznej trybuny”, a pośrodku jak na niemal każdym stadionie świata „strefa mieszana”. W tej właśnie strefie rozpoznałem bardzo wiele znajomych twarzy. Sądzę, że także w tych mieszanych sektorach kibice ząbkowskiej drużyny wcale nie musieli być w wyraźnej mniejszości. 

Krzysztof Krajewski


27 KOLEJKA – 22-23 kwietnia

Dolcan Ząbki 

-

Hutnik Warszawa 

sobota, godz. 19:00

Pogoń II Siedlce 

-

Mławianka Mława 

niedziela, godz. 16:00

Bug Wyszków

-

Pogoń Grodzisk Maz. 

sobota, godz. 16:00

MKS Przasnysz 

-

Ostrovia Ostrów Maz. 

sobota, godz. 15:00

Unia Warszawa

-

KS Łomianki 

niedziela, godz. 12:30

Ożarowianka 

-

Bzura Chodaków 

sobota, godz. 16.30

Czarni Węgrów 

-

MKS Ciechanów

niedziela, godz. 17.00

Mazovia Mińsk Maz. 

-

Delta Słupno 

sobota, godz. 17:00

Podlasie Sokołów Podl. 

-

Błękitni Raciąż 

sobota, godz. 17:00

Tęcza Łyse 

-

Tęcza Łyse 

3:0 (wo)