Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 30 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 30 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 30 kolejką


Przed nami 30. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 6 i 7 maja.


Remis wywalczony w spotkaniu z wiceliderem rozgrywek naszej grupy, MKS-em Ciechanów nie spowodował większych zmian w ligowej tabeli. Dolcan nadal zajmują w niej miejsce czternaste, będące niezmiennie miejscem spadkowym. Na trzydzieści sześć do tej pory zdobytych ligowych punktów, składa się dziewięć zwycięstw oraz dziewięć remisów, przy aż jedenastu porażkach. W czternastu meczach rozegranych na wyjeździe Dolcan trzykrotnie wygrał, sześć razy zremisował i doznał pięciu porażek. Stosunek bramek w charakterze gościa 17:22.  Wzrosła niestety strata do poprzedzających nas w ligowej tabeli drużyn MKS-u Przasnysz i Bugu Wyszków, które wygrały swoje ostatnie spotkania. Na dzień dzisiejszy tracimy do nich po trzy punkty.

Ząbkowian w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 czeka mecz z zajmującą czwarte miejsce w ligowej tabeli drużyną Wisły II Płock, która zgromadziła dotychczas 56 punktów. W swoich występach zanotowała siedemnaście zwycięstw, pięć remisów i doznała siedmiu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 57:35. W czternastu meczach przed własną publicznością płocczanie byli bardzo skuteczni i zdołali jedenaście razy wygrać oraz dwa razy zremisować. Przegrali zaledwie raz w potyczce z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, której ulegli 0:2. Remisy zanotowali w spotkaniach z Błękitnymi Raciąż (1:1) oraz Pogonią II Siedlce (2:2). Stosunek bramek rezerw ekstraklasowej Wisły w spotkaniach rozgrywanych na własnym obiekcie wynosi 36:16. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych przeciwników wpisało się w sumie aż dziewiętnastu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Emil Drozdowicz, który strzelił dziesięć bramek. Siedem trafień zapisał na swoim koncie Piotr Wlazło, zaś sześć Krystian Popiela. Najlepszymi asystentami drużyny są Dawid Kieplin, który zanotował siedem skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów oraz Damian Szczepański, który zaliczył ich pięć. Po trzy asysty zapisali na swoim koncie Kamil Nowicki, Cezary Stefańczyk oraz wspomniany wyżej Popiela. 

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się porażką Dolcanu 0:3. W relacji z tamtego spotkania, pod znamiennym tytułem „Mecz bez historii”, napisałem m.in. Drużyna Wisły II Płock wzmocniona zawodnikami, którzy dzień wcześniej nie grali lub jak Dymitar Iliev, grali krótko w meczu ligowym z Bruk-Bet Termaliką, nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy i wygrała pewnie 3:0. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Mecz miał jednak niemal od samego początku bardzo jednostronny przebieg. Dość powiedzieć, że według moich notatek goście stworzyli sobie w pierwszej, bezbramkowej jak wspomniałem nieco wyżej części gry, co najmniej cztery doskonałe sytuacje na zdobycie gole. Po strzałach Emila Drozdowicza i Ilieva piłka wpadała nawet do bramki Damiana Krzyżewskiego, ale w obu przypadkach sędzia boczny dopatrywał się pozycji spalonej.

Krzysztof Krajewski30 KOLEJKA  6-7 maja

Hutnik Warszawa 

-

Bug Wyszków 

sobota, godz. 11:00

KS Łomianki 

-

Ostrovia Ostrów Maz. 

sobota, godz. 11:00

Unia Warszawa

-

MKS Ciechanów 

sobota, godz. 15:00

Delta Słupno 

-

Ożarowianka

sobota, godz. 15:00

Bzura Chodaków

-

MKS Przasnysz 

sobota, godz. 16.00

Pogoń Grodzisk Maz. 

-

Mławianka Mława  

sobota, godz. 17.00

Podlasie Sokołów Podl. 

-

Mazovia Mińsk Maz.

sobota, godz. 17.30

Wisła II Płock

-

Dolcan Ząbki  

niedziela, godz. 11.00

Pogoń II Siedlce  

-

Czarni Węgrów  

niedziela, godz. 11.00

Błękitni Raciąż  

-

Tęcza Łyse  

3:0 (wo)