Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 31 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 31 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 31 kolejką

Przed nami 31. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 13-14 maja.

Porażka w wyjazdowym meczu z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock w żaden sposób nie wpłynęła na pozycję naszej drużyny w ligowej tabeli. Dolcan nadal zajmują w niej czternaste miejsce, ale zwiększyła się nasza strata do strefy bezpiecznej. Na trzydzieści sześć do tej pory zdobytych ligowych punktów składa się dziewięć zwycięstw oraz dziewięć remisów, przy już dwunastu porażkach. W piętnastu meczach rozegranych dotychczas przed własną publicznością ząbkowianie sześciokrotnie wygrali, trzy razy zremisowali i doznali sześciu porażek. Stosunek bramek w charakterze gospodarza wynosi 29:21. Do poprzedzającej nas w ligowej tabeli drużyny MKS-u Przasnysz tracimy cztery punkty, do Bugu Wyszków, Mławianki i Hutnika Warszawa po sześć.

Ząbkowską drużynę w sobotę o godzinie 16.00 czeka mecz z zajmującą przedostatnią pozycję w tabeli - Deltą Słupno. Zawodnicy z niewielkiej podpłockiej miejscowości wywalczyli dotychczas 19 punktów, z czego aż 13 w rundzie wiosennej. W dotychczas rozegranych spotkaniach drużyna naszych gości zanotowała cztery zwycięstwa, siedem remisów i doznała aż dziewiętnastu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 31:62. W piętnastu meczach wyjazdowych zanotowali dwa zwycięstwa, wygrywając 2:1 z Podlasiem Sokołów Podlaski oraz zdecydowanie pokonując Czarnych Węgrów 4:0, trzy remisy i doznali dziesięciu porażek. Drużyna Delty remisy „poza domem” wywalczyła w meczach z Ożarowianką, Bugiem Wyszków oraz Unią Warszawa. Wyjazdowy bilans bramek naszych najbliższych rywali to na dzień dzisiejszy 16:34. Na listę strzelców w drużynie ze Słupna wpisało się w sumie dwunastu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Bartosz Komorowski z ośmioma trafieniami. Po cztery gole zapisali na swoim koncie Paweł Winnicki oraz Jakub Woliński, natomiast trzy Damian Surmak. Najlepszym asystentem drużyny jest Arkadiusz Żaglewski, który zanotował cztery skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów. Po trzy asysty zaliczyli Michał Sobczak oraz wspomniany wyżej Surmak.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się remisem 2:2. Gole dla Dolcanu strzelili Łukasz Stanisławski oraz Grzegorz Krystosiak. Relacja z tamtego spotkania nigdy nie została napisana, gdyż nie byłem na meczu. Zamiast więc retrospekcji z rundy jesiennej zacytuję punkt 18, § 20 Regulaminu rozgrywek piłkarskich MZPN w sezonie 2016/2017, który reguluje zasady awansów i spadków z IV ligi. Z tego co się zdążyłem zorientować budzi on ostatnio sporo kontrowersji. Podpunkt a. który nas w tym sezonie zdecydowanie mniej interesuje mówi o awansie, natomiast zapis dotyczący spadków brzmi następująco: b. Z obu grup IV ligi spadnie do lig okręgowych tyle zespołów, by po uzupełnieniu przez spadkowiczów z III ligi, 6 mistrzów lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN – tak, aby łącznie dało to 32 zespołów.

Jak by nie liczyć i próbować kombinować, miejsce czternaste zajmowane aktualnie przez ząbkowską drużynę utrzymania w lidze dać po prostu nie może. Trzynaste, przy wielce prawdopodobnym spadku z III ligi wołomińskiego Huraganu, także pewności nie daje. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko grać i wygrywać!

Krzysztof Krajewski


31 KOLEJKA  13-14 maja

KS Łomianki 

-

Pogoń Grodzisk Maz. 

sobota, godz. 11:00

Ożarowianka 

-

Pogoń II Siedlce 

sobota, godz. 15:00

Dolcan Ząbki

-

Delta Słupno 

sobota, godz. 16:00

MKS Przasnysz 

-

MKS Ciechanów

sobota, godz. 16:00

Ostrovia Ostrów Maz.

-

Hutnik Warszawa 

sobota, godz. 17:00

Bug Wyszków  

-

Bzura Chodaków 

sobota, godz. 17.00

Mazovia Mińsk Maz. 

-

Mławianka Mława

sobota, godz. 17:00

Unia Warszawa 

-

Wisła II Płock  

niedziela, godz. 17:30

Czarni Węgrów  

-

Błękitni Raciąż 

niedziela, godz. 17:00

Tęcza Łyse  

-

Podlasie Sokołów Podl. 

3:0 (wo)