Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 32 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 32 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 32 kolejką

Przed nami 32. kolejka spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w środę 17 maja. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie.

Wysokie i bardzo pewne zwycięstwo w spotkaniu z Deltą Słupno niestety nie wpłynęło na zmianę pozycji w ligowej tabeli. Dolcan nadal zajmują w niej czternaste miejsce. Na trzydzieści dziewięć do tej pory zdobytych ligowych punktów, składa się dziesięć zwycięstw oraz dziewięć remisów, przy już dwunastu porażkach. W piętnastu meczach rozegranych na wyjeździe Dolcan trzykrotnie wygrał, sześć razy zremisował i doznał sześciu porażek. Stosunek bramek w charakterze gościa 17:24. Faktem jednak pozostaje, że nieco się zmniejszyła strata do drużyn wyprzedzających nas w ligowej tabeli. Do Hutnika Warszawa, który po wygranej 3:1 z Dolcanem w meczu 27 kolejki nagle przestał punktować oraz Mławianki Mława strata wynosi na dzień dzisiejszy trzy punkty, natomiast do MKS-u Przasnysz i Bugu Wyszków po cztery. 

Ząbkowian w najbliższą środę o godzinie 15.00 czeka mecz z zajmującą aktualnie siódme miejsce w ligowej tabeli drużyną rezerw pierwszoligowej Pogoni Siedlce, która zgromadziła 48 punktów. W swoich występach zanotowała piętnaście zwycięstw, trzy remisy i doznała trzynastu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 51:50. W piętnastu meczach przed własną publicznością siedlczanie zdołali osiem razy wygrać oraz dwa razy zremisować. Przegrali pięciokrotnie, m. in. 0:1 z Ożarowinką i 0:2 z Podlasiem Sokołów Podlaski. Remisy 2:2 z Siedlec wywiozły drużyny MKS-u Ciechanów oraz Bugu Wyszków. Stosunek bramek Pogoni II w spotkaniach rozgrywanych na własnym obiekcie wynosi 26:22. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie aż dziewiętnastu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Piotr Krawczyk, który strzelił dziewięć bramek. Osiem trafień zapisał na swoim koncie Piotr Kurbiel, po cztery natomiast Daniel Dybiec oraz Piotr Mroziński. Najlepszymi asystentami drużyny są Kurbiel, który zanotował sześć kluczowych podań przy golach kolegów oraz Krawczyk, który zaliczył ich pięć. Cztery asysty zapisał na swoim koncie Robert Janicki, natomiast trzy macedończyk Alban Sulejmani. 

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się porażką Dolcanu 2:3, po dwóch golach straconych przez naszą drużynę w końcowych minutach meczu. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „DOŚWIADCZENIA NIE MOŻNA KUPIĆ”, napisałem m.in. Jeden ze szczególnie zaangażowanych w boiskowe wydarzenia i aktywnych kibiców, wywołujący wśród pozostałych widzów wesołość zarówno swoim specyficznym głosem jak i zachowaniem, niemal przez cały mecz „podpowiadał” zawodnikom oraz trenerowi. Stojąc przy barierce ustalał taktykę, rozdzielał zadania na boisku i zachęcał pozostałych obserwatorów do dobrej zabawy. Mniej więcej kwadrans przed końcem meczu rozpaczliwie krzyczał(?) w kierunku boiska: „Cofnęliście się zbyt głęboko! Przesuńcie strefę wyżej!” Niestety, jego apel nie został usłyszany, bądź podobnie jak wszystkie poprzednie zignorowany, a okazało się, że „Wujek Dobra Rada” miał sporo racji. 

Krzysztof Krajewski


32 KOLEJKA  17 maja

Pogoń II Siedlce 

-

Dolcan Ząbki  

środa, godz. 15:00

Wisła II Płock 

-

MKS Przasnysz 

środa, godz. 16:00

Delta Słupno

-

Unia Warszawa 

środa, godz. 17:00

MKS Ciechanów 

-

Bug Wyszków

środa, godz. 17:00

Pogoń Grodzisk Maz.

-

Mazovia Mińsk Maz. 

środa, godz. 17:30

Podlasie Sokołów Podl.  

-

Czarni Węgrów  

środa, godz. 17.30

Błękitni Raciąż  

-

Ożarowianka

środa, godz. 17:30

Bzura Chodaków  

-

Ostrovia Ostrów Maz.  

środa, godz. 17:30

Hutnik Warszawa  

-

KS Łomianki  

środa, godz 18:00

Mławianka Mława  

-

Tęcza Łyse  

3:0 (wo)