Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 33 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 33 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 33 kolejką

Przed nami 33. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w weekend 20-21 maja.

Wreszcie coś drgnęło. Zwycięstwo w wyjazdowym meczu z rezerwami pierwszoligowej Pogoni Siedlce co prawda nie wpłynęło na zmianę pozycję naszej drużyny w ligowej tabeli, Dolcan nadal zajmują w niej czternaste miejsce, ale pozwoliło wydatnie zmniejszyć stratę do strefy bezpiecznej. Na czterdzieści dwa do tej pory zdobyte ligowe punkty składa się jedenaście zwycięstw oraz dziewięć remisów, przy dwunastu porażkach. W szesnastu meczach rozegranych przed własną publicznością ząbkowianie siedmiokrotnie wygrali, trzy razy zremisowali i doznali sześciu porażek. Stosunek bramek w charakterze gospodarza wynosi 34:21. Do poprzedzających nas aktualnie w ligowej tabeli drużyn Hutnika Warszawa i Bugu Wyszków tracimy po jednym punkcie, natomiast do Mławianki Mława - cztery.

Ząbkowską drużynę w sobotę o godzinie 17.00 czeka mecz z zajmującą szóstą pozycję w tabeli drużyną Błękitnych Raciąż. Spadkowicz z trzeciej ligi wywalczył dotychczas 52 punkty, z czego aż trzydzieści siedem w rundzie jesiennej. W dotychczas rozegranych spotkaniach drużyna naszych najbliższych rywali zanotowała szesnaście zwycięstw, cztery remisy i doznała czternastu porażek. Wiosenna absolutnie bezkompromisowa statystyka to pięć zwycięstw i osiem porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 63:51. W piętnastu meczach wyjazdowych zanotowali osiem zwycięstw, jeden remis i doznali siedmiu porażek. Wyjazdowy bilans bramek naszych rywali wynosi na dzień dzisiejszy 33:28. Błękitni Raciąż wiosną nie są już tą samą drużyną, co w rundzie jesiennej. Klub w przerwie zimowej przeżywał poważne kłopoty finansowe, których skutkiem był chociażby dość gruntowny „lifting” drużyny. Najskuteczniejszym strzelcem (20 bramek) i asystentem (8 asyst) drużyny pozostaje niezmiennie Kamil Majkowski, który aktualnie reprezentuje już barwy Motoru Lublin. Z zawodników obecnie znajdujących się w kadrze drużyny z Raciąża osiem goli zapisał na swoim koncie Tomasz Grudzień, po pięć Adrian Bieńkowski, i Tomasz Kamiński, natomiast po trzy Krzysztof Dąbkowski, Daniel Mitura i Jakub Wszałkowski. Najlepszymi asystentami drużyny są wspomniani wyżej Mitura, który zanotował siedem kluczowych podań przy golach kolegów oraz Grudzień i Kamiński, którzy zaliczyli ich po sześć.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się dość nieoczekiwanym zwycięstwem naszej drużyny 3:2. Gole dla Dolcanu strzelili Marcin Stańczyk dwie oraz niefortunnie interweniujący obrońca gospodarzy. W relacji z tamtego spotkania, która zatytułowałem „CENNA WYGRANA W RACIĄŻU” napisałem m. in. Kilka minut później był już… remis. Zawodnicy Dolcanu zdołali się otrząsnąć z kilkuminutowej przewagi gospodarzy i wyprowadzili wzorowy kontratak. Prawym skrzydłem w pole karne przedarł się Patryk Szeliga, przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Dawidem Krętem, a akcję wykończył… ponownie Komorowski, który próbując wybić piłkę w pole, wepchnął ją do swojej bramki. Tuż przed przerwą humory ząbkowskich kibiców jeszcze bardziej poprawił Marcin Stańczyk, który po dokładnym podaniu z rzutu wolnego Pawła Nowackiego mierzonym strzałem głową wyprowadził Dolcan na prowadzenie.

Krzysztof Krajewski

33 KOLEJKA  20-21 maja 2017

Hutnik Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki sobota, 11:00
KS Łomianki - Bzura Chodaków (Sochaczew) sobota, 11:00
Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Ciechanów sobota, 17:00
Bug Wyszków - Wisła II Płock sobota, 15:00
MKS Przasnysz - Delta Słupno sobota, 16:00
Unia Warszawa - Pogoń II Siedlce niedziela, 12:30
Dolcan Ząbki - Błękitni Raciąż sobota, 17:00
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Podlasie Sokołów Podlaski sobota, 18:00
Czarni Węgrów - Mławianka Mława niedziela, 17:00
Tęcza Łyse - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3 (wo)