Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 37 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 37 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 37 kolejką

Przed nami przedostatnia 37 kolejka ligowych zmagań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej.

 Fakt, że nasza drużyna po wycofaniu się z rozgrywek Tęczy Łyse otrzyma trzy punkty „za darmo”  nie sprawia, że kolejka będzie mniej ciekawa. Sprawdźmy, co nas czeka w jej trakcie. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w sobotę 10 czerwca.

Dolcan Ząbki po wyjazdowym zwycięstwie z Mazovią Mińsk Mazowiecki de facto zapewnił sobie zajęcie co najmniej dwunastego miejsca w ligowej tabeli na koniec sezonu, a co za tym idzie, według wiedzy dostępnej na dzień dzisiejszy, utrzymanie na IV-ligowym froncie. Co ważne bez konieczności oglądania się na rozstrzygnięcia na wyższych poziomach rozgrywek. Po doliczeniu do aktualnego dorobku naszej drużyny trzech punktów za walkower z Tęczą niemożliwa staje się skuteczna pogoń warszawskiego Hutnika, a drużyny Mławianki i Bugu Wyszków, które na dzień dzisiejszy także są za naszymi plecami w ostatniej kolejce zagrają w meczu bezpośrednim. Pewne jest jedno, obie kompletu punktów nie zainkasują, a co za tym idzie tylko jedna z nich będzie miała ewentualną szansę wyprzedzenia Dolcanu.

Dwie kolejki przed zakończeniem ligowych zmagań mamy coraz mniej niewidomych. Wiemy już od jakiegoś czasu, że do spotkań barażowych o awans do III ligi szykuje się powoli zeszłoroczny spadkowicz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Zagra w nim ze zwycięzcą grupy południowej – Victorią Sulejówek. Z ligi definitywnie już spadły drużyny Delty, Podlasia, Ostrovii, Czarnych oraz Unii. O utrzymanie walczą zajmujący obecnie najmniej komfortową 14-tą pozycję w tabeli, oznaczającą bezpośredni spadek Hutnik, który będzie podejmował na swoim boisku Deltę, 13-ta Mławianka (baraż o utrzymanie?), która zagra na wyjeździe z MKS-em Przasnysz oraz będący w najkorzystniejszej sytuacji, zajmujący dwunastą pozycję Bug Wyszków, który przed własną publicznością zagra z Podlasiem. Jestem przekonany, że emocji w tych meczach nie zabraknie. Tym bardziej należy docenić fakt, że czternaście punktów wywalczonych w ostatnich sześciu spotkaniach, przy zaledwie jednym straconym golu pozwoliło naszej drużynie „wymiksować się” z tej morderczej rywalizacji. 

Mecz z beniaminkiem z Łysych co prawda się nie odbędzie, ale ja konsekwentnie będę kontynuował swoją „podróż sentymentalną” i powspominam rundę jesienną. Wówczas na boisku w Ostrołęce, Dolcan zdołał zaledwie zremisować z Tęczą 1:1. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE” napisałem m. in. Patrząc na przebieg tego spotkania, w tej chwili już z pewnej perspektywy czasu muszę stwierdzić, iż całkowicie niemożliwym wydaje mi się, że: mogliśmy stracić punkty w meczu, w którym mieliśmy tak przygniatającą przewagę taktyczną i techniczną na przeciwnikiem, a straciliśmy, że mogliśmy przy tak nielicznych akcjach ofensywnych gospodarzy stracić w nim gola, a straciliśmy i że można było nie uznać bramki strzelonej w opisanych wyżej okolicznościach, a jak widać można było. Na poziomie IV ligi niemożliwe nie istnieje! 

Krzysztof Krajewski


37 KOLEJKA  10 czerwiec 2017

Bug Wyszków - Podlasie Sokołów Podl. sobota, 11:00
Unia Warszawa - Mazovia Mińsk Maz. sobota, 11:30
KS Łomianki - Pogoń II Siedlce sobota, 13:00
MKS Przasnysz - Mławianka Mława sobota, 17:00
MKS Ciechanów - Pogoń Grodzisk Maz. sobota, 17:00
Bzura Chodaków - Wisła II Płock sobota, 17:00
Hutnik Warszawa - Delta Słupno sobota, 17:00
Ożarowianka - Czarni Węgrów sobota, 17:00
Ostrovia Ostrów Maz.. - Błękitni Raciąż niedziela, 17:00
Dolcan Ząbki - Tęcza Łyse 3:0 (wo)