Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed ostatnią kolejką

Przed nami ostatnia 38. seria ligowych zmagań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie.

Wszystkie mecze rozegrane zostaną w sobotę 17 czerwca o godzinie 17.00, poza… spotkaniem Czarni Węgrów – Dolcan Ząbki, które za zgodą obu zainteresowanych klubów zostało przełożone na środę 14 czerwca.

Rozgrywki ligowe wkroczyły w decydującą fazę. Po doliczeniu trzech „darmowych” punktów za walkower z Tęczą Łyse nie zmieniła się pozycja naszej drużyny w ligowej tabeli. Dolcan nadal zajmuje w niej jedenaste miejsce z dorobkiem pięćdziesięciu trzech punktów, na które składa się czternaście zwycięstw oraz jedenaście remisów, przy dwunastu porażkach. W osiemnastu meczach rozegranych dotychczas na wyjeździe bilans drużyny jest idealnie remisowy. Dolcan sześciokrotnie wygrywał, sześć razy remisował i doznał sześciu porażek. Stosunek bramek w charakterze gościa wynosi, a jakże 25:25. Do bezpośrednio poprzedzającej nas w ligowej tabeli drużyny Bzury Chodaków tracimy aktualnie jeden punkt, natomiast do zajmującego dziewiąte miejsce MKS-u Przasnysz strata wynosi dwa punkty. 

Jak już wspomniałem ząbkowską drużynę w najbliższą środę o godzinie 18.30 czeka wyjazdowe spotkanie z Czarnymi. Węgrowianie kilka kolejek temu stracili ostatecznie szanse na pozostanie na kolejny sezon w gronie IV-ligowców. Aktualnie z dorobkiem 38 punktów zajmują szesnaste miejsce w tabeli. Po rundzie jesiennej z dorobkiem 27 punktów plasowali się na bezpiecznym jedenastym miejscu. W swoich dotychczasowych występach Czarni zanotowali dziesięć zwycięstw, osiem remisów i doznali dziewiętnastu porażek. Bilans bramkowy naszych rywali wynosi 46:77. Na swoim obiekcie węgrowianie punktują bardzo skutecznie. W osiemnastu meczach przed własną publicznością wygrali dziewięć razy, przy czterech remisach i pięciu porażkach. Potrafili w Węgrowie wygrać 3:0 z Ożarowianką, czy też 3:1 z KS Łomianki, sensacyjnie zremisować 2:2 z Pogonią Grodzisk, ale też gładko 0:4 przegrać z Deltą Słupno oraz wysoko, bo aż 0:6 ulec MKS Ciechanów. Stosunek bramek w meczach domowych wynosi 32:29. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się dotychczas dwunastu zawodników. Najlepszymi snajperami drużyny są Rafał Komosa, który strzelił dziewięć bramek oraz Łukasz Supleński, który ma na swoim koncie siedem trafień. sześć razy na listę strzelców wpisywał się Dżamal Hawari, a po cztery Mateusz Bartoszewski i Mateusz Steć. Najlepszym asystentami drużyny jest wspomniany wyżej Supleński, który zanotował siedem kluczowych podań przy golach kolegów. Po trzy asysty zaliczyli Bartoszewski, Hawari, Komosa, Adrian Wielądek oraz Marcin Gryglas. 

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się remisem 2:2. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „REMIS NA KONIEC RUNDY JESIENNEJ”, napisałem m.in. Dziesięć minut przed końcem meczu w bardzo podobnej sytuacji sędzia jednak użył gwizdka… Tym razem zawzięcie protestowali goście, a sam poszkodowany nie zmarnował okazji i mocnym strzałem pod poprzeczkę ponownie wyprowadził Dolcan na prowadzenie. Niestety próba „dowiezienia” korzystnego wyniku do końca meczu zakończyła się niepowodzeniem. W jednej z ostatnich akcji meczu goście uzyskali gola wyrównującego, którego po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Marcina Gryglasa, strzałem głową zdobył Marchel. Sądzę, że remis, niezależnie od innych okoliczności tego spotkania nie jest krzywdzący dla żadnej z drużyn.                                                                

Krzysztof Krajewski


38 KOLEJKA  14 i 17 czerwca 2017

Czarni Węgrów - Dolcan Ząbki środa, 18:30
Pogoń Grodzisk Maz - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, 17:00
Mazovia Mińsk Maz. - MKS Przasnysz sobota, 17:00
Mławianka Mława - Bug Wyszków sobota, 17:00
Podlasie Sokołów Podl. - Ostrovia Ostrów Maz. sobota, 17:00
Błękitni Raciąż - KS Łomianki sobota, 17:00
Pogoń II Siedlce - Hutnik Warszawa sobota, 17:00
Delta Słupno - Bzura Chodaków sobota, 17:00
Wisła II Płock - MKS Ciechanów sobota, 17:00
Tęcza Łyse - Unia Warszawa 0:3 (wo)