Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PODSUMOWANIA I STATYSTYKI
PODSUMOWANIA I STATYSTYKI

PODSUMOWANIA I STATYSTYKI

Niejednokrotnie w trakcie rozmów, które prowadziłem przy okazji rozgrywanych przez naszą drużynę spotkań ligowych przychodziło mi się gęsto tłumaczyć ze swojego niecnego postępowania.


Podstawowy zarzut podnoszony przez moich rozmówców, dodam dla ułatwienia nie jedyny, ale bardzo poważny, dotyczył zawartości opracowywanych przez moją skromną osobę zapowiedzi meczowych, które ukazywały się pod zbiorczym tytułem „Piłka to prosta gra”. Zwracano mi uwagę, że naszą drużynę traktuję w nich „po macoszemu”, skupiając się niemal wyłącznie na dokonaniach przeciwników. Padały nawet zarzuty, że zapewne nie znam statystyk indywidualnych naszych zawodników i zapewne z tego powodu rozpisuję się o rywalach. Nic bardziej mylnego. Wychodziłem z prostego skądinąd założenia, że prawdziwy kibic Dolcanu wie o swojej drużynie wszystko lub prawie wszystko, dlatego wystarczy napisać parę słów o przeciwnikach, żeby można było „poczuć atmosferę meczu”.

Czas na statystki i podsumowania przyszedł teraz, gdy sezon dobiegł końca. Nie twierdzę, że podsumowanie które przygotowałem będzie obiektywne. Mało tego, zdziwiłbym się gdyby takie było, gdyż kompletnie pominąłem w nich osiągnięcia innych drużyn występujących w naszej grupie, skupiając się wyłącznie na dokonaniach ząbkowskiej jedenastki. 

W 38 spotkaniach ligowych Dolcan Ząbki wywalczył 56 punktów, notując na swoim koncie 15 zwycięstw, 11 remisów i 12 porażek. Stosunek bramek 68:48. Na stadionie w Ząbkach drużyna zdobyła 29 punktów, notując 8 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Bramki 38:22. Na wyjazdach zdołała wywalczyć 27 punktów (7-6-6). Bramki 30:26.

NAJCZĘŚCIEJ POWTARZAJĄCYMI SIĘ WYNIKAMI BYŁY: 0:0 – 5 razy, 2:2 – 3 razy, 1:1 – 3 razy, 5:1 – 2 razy, 4:1 – 2 razy, 3:0 – 2 razy, 2:0 – 2 razy, 1:0 – 2 razy, 0:1 – 2 razy, 0:2 – 2 razy, 2:3 – 2 razy.

NAJWYŻSZE ZYCIĘSTWO: 7:1 z Deltą Słupno.

NAJDOTKLIWSZA PORAŻKA: 0:4 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO NA WYJEŹDZIE: 5:1 z Czarnymi Węgrów.

NAJDOTKLIWSZA PORAŻKA W ZĄBKACH: 0:3 z Wisłą II Płock.

W ROZGRYWAKACH WYSTĄPIŁO ŁĄCZNIE – 35 ZAWODNIKÓW. Jesienią wybiegło na boiska 29 graczy, wiosną – 23.

ZAWODNICY DOLCANU OBEJRZELI: 85 żółtych kartek (50 jesienią, 35 wiosną) oraz 10 czerwonych (5 jesienią i 5 wiosną).

DLA DRUŻYNY Z ZĄBEK PODYKTOWANO: 13 rzutów karnych, z których 10 zostało wykorzystanych.

FREKWENCJA NA TRYBUNCH: Najchętniej pominąłbym ją milczeniem, bo poza jesiennymi meczami z Bugiem Wyszków (inauguracja rozgrywek) i Mazovią Mińsk Mazowiecki (pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu) ledwo przekraczała granicę 100 osób, a czasami odnosiłem wrażenie, że nawet ta granica nie została osiągnięta. 

Tematem frekwencji oraz statystyk indywidualnych poszczególnych zawodników zajmę się w ciągu dalszym tego podsumowania, które z pewnością wkrótce nastąpi, niemniej jednak o liderach poszczególnych klasyfikacji wspomnę już dziś.

NAJSKUTECZNIEJSZY STRZELEC: Marcin Stańczyk – 14 bramek.

NAJWIĘCEJ MINUT NA BOISKU: Grzegorz Krystosiak – 2880 minut.

NAJWIĘCEJ ROZEGRANYCH SPOTKAŃ: Patryk Szeliga – 33 mecze.

NAJLEPSZY ASYSTENT: Paweł Nowacki – 9 asyst.

NAJWĘCEJ ŻÓŁTYCH KARTEK: Dariusz Dadacz – 13.

NAJWĘCEJ CZERWONYCH KARTEK: Dariusz Dadacz – 4.

NAJCZĘŚCIEJ WCHODZIŁ Z ŁAWKI: Rafał Barzyc – 14 razy.

NAJCZĘŚCIEJ BYŁ ZMIENIANY: Patryk Szeliga – 21 razy.

NAJSKUTECZNIEJSZ JOKER: Sebastian Grzymkowski – 3 bramki w dwóch meczach.

Krzysztof Krajewski