Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Na najbliższą sobotę 30 września zaplanowano rozegranie większości spotkań 9 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Jedyny mecz niedzielny odbędzie się w Siedlcach, gdzie o godzinie 15.00 rezerwy pierwszoligowej Pogoni podejmować będą drużynę MKS-u Przasnysz.

Porażka w wyjazdowym meczu z Mazurem Gostynin nie spowodowała co prawda spadku na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale pozwoliła Błękitnym Raciąż zrównać się z naszą drużyną punktami. Dolcan nadal z dorobkiem zaledwie czterech punktów zajmuje czternaste miejsce i raciążan, którzy w ostatniej kolejce zdołali wywalczyć na swoim boisku remis z Ożarowianką wyprzedzają tylko lepszą różnicą bramek. Liderujące od dłuższego czasu rezerwy płockiej Wisły, wywożąc po emocjonującym meczu bezbramkowy remis z Łomianek powiększyły swój stan posiadania do 17 punktów i wyprzedzają o trzy „oczka” kolejne cztery drużyny. Dotychczasowy wicelider z Ciechanowa, który w ostatniej kolejce pauzował, spadł na czwarte miejsce w tabeli wyprzedzony przez Drukarza Warszawa, który wygrał przed własną publicznością z Pogonią II Siedlce 2:1 oraz Koronę Ostrołęka, która pokonała na wyjeździe MKS Przesnysz 1:0. Piąte miejsce okupują KS Łomianki i na chwilę obecną to właśnie one zamykają „grupę pościgową” za uciekającym liderem.

Niestety nasza drużyna od dłuższego czasu podąża własnym tempem w „grupetto”, złożonym z trzech drużyn. Oprócz Dolcanu i wymienionych wcześniej Błękitnych, znajduje się w nim także Bug Wyszków, który zdołał dotychczas zgromadzić tylko pięć punktów. Potencjalny trzypunktowy zysk za walkower z Mławianką niewiele tę sytuację zmieni, ale… pozwoli naszej drużynie poważnie nadrobić dystans do wyprzedzającej nas o kilka punktów trzyzespołowej „grupki”, będącej także dość daleko za liderem, w której raz z Ożarowianką i MKS Przasnysz do mety podąża nasz najbliższy rywal, którym będzie Huragan Wołomin.

Zapewne nikomu specjalnie nie trzeba tej drużyny przedstawiać. Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci na różnych poziomach rozgrywek niejednokrotnie dochodziło do „Derbów powiatu” i bardzo różnie układały się wyniki tej rywalizacji. Huragan w poprzednim sezonie grał w III lidze, ale ostatecznie zanotował spadek, dzięki czemu po latach przerwy ponownie dojdzie do derbowego dwumeczu. Akt pierwszy w sobotę w Ząbkach, drugi wiosną w Wołominie. Na chwilę obecną wołominianie raczej nie rozpieszczają swoich kibiców osiąganymi wynikami. Zdołali wywalczyć osiem punktów i zajmują w tabeli ligowej dwunaste miejsce. Znakiem firmowym tegorocznych występów Huraganu jest remis, gdyż właśnie takim wynikiem zakończyło się pięć spośród siedmiu dotychczas rozegranych przez nich spotkań ligowych. Wygrać zdołali zaledwie raz, pokonując przed własną publicznością Błękitnych 2:1, ale przegrali także tylko jeden mecz, ulegając w Przasnyszu tamtejszemu MKS-owi 1:3. Aktualny bilans bramkowy drużyny to 11:12, natomiast w meczach wyjazdowych 2:4. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się siedmiu zawodników. Po dwa gole zapisali na swoim koncie Marcin Figiel, Przemysław Górski, Piotr Petasz i Waldemar Woźniak, po jednym natomiast Mikołaj Tokaj, Michał Zapaśnik i Kamil Żmuda. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów przewijają się nazwiska strzelców bramek, ale asysty zaliczyli także Łukasz Choiński, Marek Lendzion, Rafał Wielądek oraz pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga Guyguy Pierre Ndakiza.

Krzysztof Krajewski

9 KOLEJKA  23 września 2017

Wisła II Płock
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00
Dolcan Ząbki
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 14:00
MKS Ciechanów
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 16:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
KS Łomianki
sobota, godz. 16:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
Błękitni Raciąż
sobota, godz. 16:00
Pogoń II Siedlce
-
MKS Przasnysz
niedziela, godz. 15:00