Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA - przed 1/4 finału w okręgu warszawskim
PIŁKA TO PROSTA GRA - przed 1/4 finału w okręgu warszawskim

PIŁKA TO PROSTA GRA - przed 1/4 finału w okręgu warszawskim

Na najbliższą środę, 4 października zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań ćwierćfinałowych w ramach Pucharu Polski w okręgu warszawskim. Drużynie Dolcanu po wyeliminowaniu na wcześniejszym etapie rywalizacji Agape Białołęka oraz Sparty Jazgarzew przyjdzie zmierzyć się na stadionie w Radzyminie, zlokalizowanym przy ul. Wołomińskiej 3, o godzinie 15.30, z występującym w A-klasie Mazurem.

Radzyminianie są jedną z zaledwie dwóch drużyn grających na tym poziomie rozgrywek, którym udało się dotrzeć do VI rundy pucharowych zmagań w naszym okręgu, drugą z nich są rezerwy MKS-u Piaseczno.

Nasz pucharowy przeciwnik na półmetku rundy jesiennej, po rozegraniu siedmiu kolejek obecnego sezonu z dorobkiem kompletu punktów zajmuje w tabeli A klasy, grupy Warszawa I pierwsze miejsce i wyprzedza o trzy „oczka” Wisłę Jabłonna oraz o pięć rezerwy Legionovii. W dotychczas rozegranych spotkaniach ligowych pokonał kolejno: Huragan II Wołomin 6:0, Legionovię II 3:2, SKP Koronę Warszawa 5:0, AON Rembertów 4:1, Marcovię II Marki 7:1, Inter Warszawa 4:1 oraz w ostatni weekend, grając przed własną publicznością SRT Halinów 2:1. Jak widać stosunek bramek nasi rywale także mają imponujący 31:6, a w meczach domowych ten bilans przedstawia się jeszcze bardziej okazale i wynosi 20:2. Ciekawostką natomiast pozostaje fakt, że już w najbliższy weekend drużynę Mazura Radzymin czeka szalenie ważne spotkanie ligowe, w którym zmierzą się z wiceliderem rozgrywek. Patrząc na różnicę punktową dzielącą obie drużyny oraz biorąc pod uwagę fakt, że Wisła Jabłonna w dotychczasowych meczach wyjazdowych zanotowała komplet zwycięstw, może się okazać, że będzie to mecz o mistrzostwo jesieni w tej grupie A-klasowych zmagań.

Udział w rozgrywkach pucharowych drużyna naszego najbliższego rywala rozpoczęła od samego początku, czyli w grze są już od ponad dwóch miesięcy. W I rundzie, grając jedyny dotychczas mecz w PP poza swoim obiektem, w Rząśniku pokonali tamtejszy WKS 7:2, w II już przed własną widownią uporali się z rezerwami IV-ligowego Bugu Wyszków 2:0. Po dwutygodniowej przerwie los postawił na ich pucharowej drodze Błękitnych Korytów, z którymi rozprawili się w sposób bezdyskusyjny, pokonując ich 6:1. W IV rundzie pucharu, gdy do gry przystąpiły drużyny IV-ligowe do Radzymina zawitała drużyna Bugu Wyszków, która miała okazję wziąć rewanż za wyeliminowanie na wcześniejszym etapie rozgrywek swoich młodszych i mniej doświadczonych kolegów, grających w rezerwach. Nie zdołali jednak tego dokonać i przegrali 2:3, decydującą bramkę tracąc na kilka minut przed końcem meczu. W wyniku losowania Mazur Radzymin w V rundzie pucharu miał wolny los. Dotychczasowym dość pokaźnym łupem bramkowym w meczach pucharowych podzieliło się wielu zawodników, ale najczęściej na listę strzelców wpisywali się Marcin Pszczółkowski, Hubert Zach i Piotr Augustyniak.

Krzysztof Krajewski

Oto pełny zestaw par VI rundy PP w okręgu warszawskim:

  1. Mazur Radzymin (A) - Dolcan Ząbki (IV)
  2. Huragan Wołomin (IV) - Drukarz Warszawa (IV)
  3. MKS II Piaseczno (A) - Znicz II Pruszków (IV)
  4. AP Marcovia Marki (LO) - Mazur Karczew (IV)