Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Na najbliższy weekend 28-29 października zaplanowano rozegranie 13 kolejki spotkań IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Ząbkowska drużyna w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 na naszym stadionie rozegra mecz z wiceliderem rozgrywek Pogonią II Siedlce.

Porażka w spotkaniu z Koroną Ostrołęka spowodowała nieznaczny spadek naszej drużyny w ligowej tabeli. Ząbkowianie zajmują w niej aktualnie jedenaste miejsce z dorobkiem czternastu punktów, na które złożyło się cztery zwycięstwa oraz dwa remisy, przy niestety już pięciu porażkach. Po rozstrzygnięciach ostatniej kolejki fotel lider rozgrywek w naszej grupie utrzymała drużyna rezerw ekstraklasowej Wisły Płock, która dość pewnie pokonała w Wołominie tamtejszy Huragan 3:0. Płocczanie zgromadzili dotychczas dwadzieścia trzy punkty i o dwa wyprzedzają naszego najbliższego rywala, rezerwy siedleckiej Pogoni, które w ostatnią niedzielę w „meczu na szczycie” naszej grupy pokonały przed własną publicznością Mazovię Mińska Mazowiecki 2:0. Kolejne miejsca w tabeli, z dorobkiem dwudziestu punktów zajmuje właśnie Mazovia oraz dwaj tegoroczni beniaminkowie Korona Ostrołęka i Drukarz Warszawa. W tej kolejce Wisła II zagra na stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku ze stołecznym Drukarzem, siedlczanie wybiorą się „na poszukiwanie punktów” do Ząbek, Mazovia podejmować będzie Błękitnych Raciąż, a ostrołęcka Korona zagra w Ciechanowie z tamtejszym MKS-em. 

Drużyna rezerw pierwszoligowej Pogoni Siedlce, jak wspomniałem wcześniej zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach zanotowała sześć zwycięstw, trzy remisy i doznała tylko dwóch porażek, Bilans bramkowy siedlczan to na dzień dzisiejszy 21:10, a na własnym obiekcie 11:5. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie ośmiu zawodników. Zdecydowanie najlepszym snajperem drużyny jest Piotr Krawczyk, który strzelił osiem bramek, po trzy trafienia zapisali na swoim koncie Dominik Barciak i Paweł Garyga, zaś po dwa Michał Panufnik i Paweł Marchel. Najlepszymi asystentami drużyny są Cezary Demianiuk oraz wspomniany wyżej Garyga, którzy zanotowali po trzy kluczowe podania przy golach kolegów. Po dwie asysty zapisali na swoim koncie Sebastian Krawczyk i Mateusz Omieciuch, a po jednej pięciu kolejnych zawodników siedleckiego zespołu. 

W poprzednim sezonie w spotkaniach z rezerwami Pogoni nasza drużyna jesienią w Ząbkach przegrała 2:3, a wiosną pewnie i wysoko wygrała w Siedlcach 4:1. Po tym ostatnim meczu, który został rozegrany w ramach 32 kolejki, w tekście zatytułowanym „POCZTÓWKA Z PRZESZŁOŚCI” napisałem m.in. Kompleks sportowy w Siedlcach robi spore wrażenie. Oprócz stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna pierwszoligowa jest tam pięć boisk treningowych, basen i hotel. Właśnie klimatyzowane pomieszczenie hotelowej restauracji podziałało na mnie jak magnes, gdy na półtorej godziny przed meczem dotarłem na obiekt Pogoni. Słońce i wysoka temperatura zrobiły najwyraźniej swoje. Jakież było moje zdziwienie, gdy w drzwiach wejściowych minąłem się z… byłym bramkarzem Dolcanu, Rafałem Leszczyńskim. Wewnątrz przy jednym ze stolików kilku innych piłkarzy Podbeskidzia Bielsko Biała spokojnie czytało gazety, rozmawiając na różne tematy, między innymi o czekającym ich późnym popołudniem spotkaniu z Pogonią.

Krzysztof Krajewski

13 KOLEJKA – 28-29 października

KS Łomianki
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Dolcan Ząbki
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 13:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Błękitni Raciąż
sobota, godz. 13:00
MKS Ciechanów
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 13:30
Bug Wyszków
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 13:30
Ożarowianka
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 13:30
Wisła II Płock
-
Drukarz Warszawa
niedziela, godz. 11:00
Pauzuje: Mławianka Mława