Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Na najbliższy weekend 4-5 listopada zaplanowano rozegranie 14 kolejki spotkań IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Ząbkowska drużyna swój mecz rozegra w sobotę o godzinie 13.00 w Mińsku Mazowieckim, a przeciwnikiem będzie aktualny wicelider rozgrywek -Mazovia.

Komplet punktów w spotkaniu z rezerwami pierwszoligowej Pogoni Siedlce pozwolił naszej drużynie nieznacznie awansować w ligowej tabeli. Aktualnie ząbkowianie zajmują w niej dziesiąte miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów, na które złożyły się pięć zwycięstw oraz dwa remisy. Po rozstrzygnięciach ostatniej kolejki fotel lider rozgrywek w naszej grupie zachowała drużyna rezerw Wisły Płock, która pokonała przed własną publicznością Drukarza Warszawa 6:3. Płocczanie zgromadzili dotychczas dwadzieścia sześć punktów i o trzy wyprzedzają dwie kolejne drużyny. Naszego najbliższego rywala Mazovię Mińsk Maz., która na swoim boisku pokonała 1:0 Błękitnych Raciąż oraz Koronę Ostrołęka, która wygrała 2:1 w Ciechanowie z tamtejszym MKS-em. W najbliższą sobotę płocczanie zawitają do Przasnysza, Korona przed własna publicznością podejmować będzie Bug Wyszków, a Mazovia… poszuka punktów w meczu z Dolcanem.

Nasz rywal, jak wspomniałem wyżej w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobył dwadzieścia trzy punkty, notując siedem zwycięstwa, dwa remis i doznając trzech porażek. W siedmiu meczach „domowych” pięć razy wygrał, raz zremisował i raz przegrał. Ogólny bilans bramkowy mińszczan wynosi 21-18, a w meczach przed własną publicznością 13-9. Na listę strzelców w drużynie naszych rywali wpisało się w sumie dziesięciu zawodników. Najlepszym strzelcem drużyny jest Jewhen Romanow, który strzelił sześć goli. Cztery trafienia zapisał na swoim koncie Marcin Siedlecki, trzy Rafał Słowik, a dwa Łukasz Puciłowski. Najlepszymi asystentami drużyny są wspomniani wyżej Romanow i Puciłowski, którzy zanotowali po sześć kluczowych podań przy golach kolegów. Po dwie asysty zapisali na swoim koncie Alan Gańko, Mateusz Janusiewicz i Daniel Żurawski, a po jednej jeszcze dwóch zawodników mińskiego zespołu.

W poprzednim sezonie w spotkaniach z Mazovią nasza drużyna jesienią w Ząbkach wygrała 5:1, a wiosną na boisku rywala także wygrała, tym razem 2:0, ale za udział w grze nieuprawnionego zawodnika wynik został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla mińszczan. Po jesiennym meczu, który został rozegrany w ramach 17 kolejki, w tekście zatytułowanym „OKAZAŁE ZWYCIĘSTWO W BLASKU JUPITERÓW” napisałem m.in. „Muszę przyznać, że wybierając się na to spotkanie byłem pełen obaw. Mecz z wiceliderem ligowej tabeli jawił mi się jako poważne wyzwanie i nie byle jaki sprawdzian dla naszej drużyny, której występy w ostatnich spotkaniach były raczej mało przekonujące. Tym razem jednak wszystko zagrało jak należy. Pierwsza potyczka Dolcanu na IV-ligowym froncie przy sztucznym oświetleniu zakończyła się pełnym sukcesem. Doskonała postawa drużyny, efektowna gra, okazałe zwycięstwo i doping przez pełne dziewięćdziesiąt minut.”

Krzysztof Krajewski


14 KOLEJKA – 4-5 listopada

Mazur Gostynin
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Ożarowianka
sobota, godz. 12:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 13:00
MKS Przasnysz
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 13:00
Korona Ostrołęka
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 13:00
Pogoń II Siedlce
-
MKS Ciechanów
niedziela, godz. 13:00
Pauzuje: Błękitni Raciąż