Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed rundą wiosenną
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed rundą wiosenną

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed rundą wiosenną

Rzut oka w kalendarz nie pozostawia żadnych złudzeń, czy też wątpliwości. Za tydzień początek rundy rewanżowej IV-ligowych zmagań. Ponad czteromiesięczna przerwa w rozgrywkach dobiega końca, możemy zatem pokusić się o próbę podsumowania okresu przygotowawczego oraz przyjrzeć się nowym nabytkom naszej drużyny.


Zawodnicy Dolcanu przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli pod koniec stycznia. Pierwszym sparingiem był wyjazdowy test mecz z grającym w III lidze Podlasiem Biała Podlaska, który nasza drużyna przegrała 0:2. W następnych tygodniach, kontynuując przygotowania na własnym obiekcie większość sparingów nasi zawodnicy rozegrywali na sztucznym boisku w Ząbkach. W pierwszym z nich po golach Pawła Barzyca i Daniela Nawrockiego pokonali IV-ligową Spartę Jazgarzew 2:1. Tydzień później - 10 lutego rywalem Dolcanu był występujący w Lidze Okręgowej SEMP Ursynów, którego po bramce strzelonej przez Patryka Szeligi ząbkowianie pokonali 1:0. Na kolejną sobotę zaplanowany został trójmecz Dolcanu z zespołami III-ligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz II-ligowej Legionovii Legionowo. Spotkanie z każdym z tych zespołów trwało 45 minut i oba zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny. W starciu z nowodworzanami wynik na 2:1 ustalili zawodnicy testowani przez trenera Michała Pulkowskiego pod względem przydatność dla drużyny, natomiast z Legionovią strzelcem zwycięskiej bramki okazał się Szeliga. Rywalem Dolcanu w kolejnym sparingu, rozegranym w środku tygodnia w Sulejówku była drużyna III-ligowej Victorii, którą ząbkowianie pokonali 2:0, po golach Bartosza Wybrańca oraz Bartłomieja Balcera. W sobotę 27 lutego rywalem naszej drużyny była Pogoń Grodzisk, która jeszcze pół roku temu, po wygraniu rozgrywek grupy północnej grała baraż o awans do III ligi z Victorią. Ząbkowianie po dwóch trafieniach Piotra Augustyniaka oraz jednym Andrija Rohozina zwyciężyli 3:0. W ostatnią sobotę Dolcan rozegrał sparing z trzecioligowym Ursusem Warszawa, którego pokonał 1:0. Jedynego gola tego spotkania strzelił efektownym uderzeniem z dystansu Konrad Cichowski. 

Płynnie zmieniając temat przejdę teraz do przedstawienia nowych zawodników, którzy od tej rundy reprezentować będą barwy naszego klubu. Do składu dołączonych zostało czterech graczy, po jednym w każdej formacji. 

Konkurentem do miejsca w bramce dla Damiana Krzyżewskiego będzie tej wiosny Mateusz Matacki, który przez ostatni rok był związany z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Urodzony w 1994 roku golkiper w rundzie jesiennej zanotował w barwach naszego grupowego rywala 9 występów. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu bronił w meczu ligowym, który Dolcan wygrał na boisku w Mińsku Maz. 2:0. Późniejszy walkower na rzecz gospodarzy niewiele zmienia w mojej pamięci. W przeszłości Matracki był piłkarzem takich klubów jak Broń Radom, Zagłębie Sosnowiec, Unia Swarzędz oraz Legionovia Legionowo.

Nowym obrońcą będzie wypożyczony do końca rundy z Mazura Radzymin Bartłomiej Balcer. Urodzony w 1994 roku piłkarz w przeszłości był graczem Huraganu Wołomin. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Balcer zanotował w rozgrywkach A-klasy 11 występów, w których strzelił dwa gole. W pucharowej konfrontacji z naszą drużyną, która miała miejsce w dniu 4.10.2017 (wynik 6:3 dla naszej drużyny) strzelił jedną z bramek dla radzyminian. 

Konkurencję w linii pomocy wzmocnił urodzony w 1989 roku Przemysław Bella, który przez ostatnie półtora roku był związany z Pelikanem Łowicz. W rundzie jesiennej trwającego sezonu zanotował 14 występów w III lidze, w których strzelił dwa gole. W przeszłości był graczem takich klubów jak Odra Opole, Ruch Zdzieszowice, Rozwój Katowice i Okocimski Brzesko. Ciekawostką jest fakt, że w dniu 25.08.2009 reprezentując barwy Ruchu Zdzieszowice wystąpił w spotkaniu 1/32 REMES Pucharu Polski przeciwko Dolcanowi. Ząbkowianie wygrali tamo spotkanie 3:0 po dwóch trafieniach Benjamina Imeha i golu samobójczym, a nowy nabytek naszej drużyny przebywał na boisku do 45 minuty. Dodatkowo w sezonie 2012/13, będąc zawodnikiem Okocimskiego Brzesko był awizowany do występu w meczu przeciwko naszej drużynie, ale ostatecznie na boisku w Ząbkach się nie pojawił.

Nowym zawodnikiem naszej drużyny został także urodzony w 1999 roku Daniel Kozik, który dotychczas był związany z juniorskimi zespołami Polonii Warszawa. Jesienią na pozycji napastnika występował w Centralnej Lidze Juniorów. 

Ostatni przed wznowieniem IV-ligowych zmagań sparing naszej drużyny odbędzie się w Ząbkach jutro o godzinie 12.00, a przeciwnikiem będzie występujący w IV lidze Mazur Karczew.

Krzysztof Krajewski