Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 16 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 16 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 16 kolejką

Wiosna powoli się budzi. Od jakiegoś czasu widać ją już za okami, a od najbliższego weekendu zawita także na IV-ligowe boiska. Po zimowej przerwie wznawiają rozgrywki obie grupy mazowieckie tego poziomu rozgrywek.

Po rundzie jesiennej Dolcan Ząbki zajmuje dziewiątą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie sześć razy wygrali trzykrotnie zremisowali i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 27:17. Do liderującej Korony Ostrołęka nasza drużyna traci osiem punktów, natomiast bezpośrednio wyprzedzające nas w tabeli KS Łomianki zgromadziły tyle samo punktów co ząbkowianie. Najskuteczniejszymi strzelcami naszej drużyny w rundzie jesiennej byli Konrad Cichowski z pięcioma trafieniami oraz Patryk Szeliga, który zdobył cztery gole. Po trzy trafienia zanotowali Marcin Stańczyk oraz Patryk Kozierkiewicz, natomiast dwa Andrij Rohozin. Wśród asystentów prym wiedli Stańczyk z pięcioma ostatnimi skutecznymi podaniami oraz Kozierkiewicz, który zanotował ich cztery. Po dwie asysty zapisali na swoim koncie Bartosz Wybraniec, Daniel Nawrocki oraz Krystian Lewandowski

Nasz najbliższy rywal na koniec rundy jesiennej zajął dziesiątą pozycję, gromadząc osiemnaście punktów. W dotychczas rozegranych meczach ciechanowianie zanotowali pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. W siedmiu spotkaniach „domowych” MKS zanotował dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Stosunek bramek przed startem rundy wiosennej wynosi 25:28, a w spotkaniach rozgrywanych w na własnym obiekcie 15:16. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie jedenastu zawodników. Najskuteczniejszymi snajperami drużyny byli: Damian Matusiak, który siedem razy pokonywał bramkarzy rywali oraz Sebastian Tabak i Tomasz Kamiński, którym ta sztuka udała się po cztery razy. Trzy trafienia zapisał na swoim koncie Kamil Olszewski. Najlepszymi asystentami drużyny pozostają Patryk Tosik, który zaliczył siedem skutecznych ostatnich podań przy golach kolegów oraz wspomniany wyżej Tabaka, który zanotował ich cztery.

W poprzednim sezonie mecz w Ciechanowie pomiędzy tymi drużynami odbył się w ramach 10 kolejki i zakończył wygraną gospodarzy 4:3. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „SZCZERE POLAKÓW ROZMOWY”, napisałem m.in. Kiedy myślałem jak, w sposób jasny, czytelny i… obiektywny (sic!) zrelacjonować przebieg tego spotkania, przychodziły mi do głowy niemal wyłącznie cytaty z futbolowych klasyków. Jak często mieliście okazję w pomeczowych komentarzach słyszeć lub czytać, że „Mecz miał dwa oblicza”, albo „Drużyna przegrała wygrany mecz”. Obydwa te teksty pasują jak ulał do meczu w Ciechanowie. Dolcan przegrał wygrany mecz, próbując bronić po przerwie korzystnego wyniku. Jak widać po końcowym wyniku w sposób zupełnie nieudany i mocno frustrujący dla kibicujących drużynie obserwatorów.

Krzysztof Krajewski


Pozostałe mecze 16 kolejki

KS Łomianki
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 11:00
Wisła II Płock
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 11:00
Bug Wyszków
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 11:00
Ożarowianka
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 13:00
Mławianka Mława
-
Drukarz Warszawa
sobota, godz. 15:00
MKS Ciechanów
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 15:00
Błękitni Raciąż
-
Mazur Gostynin

Pauzuje: Huragan Wołomin