Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 18 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 18 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 18 kolejką

Na ostatni weekend marca, tuż przed Świętami Wielkanocnymi zaplanowano rozegranie spotkań 18 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Trzy spotkania zostaną rozegrane w piątek, trzy pozostałe w tym wyjazdowy mecz Dolcanu z rezerwami Wisły Płock w Wielką Sobotę. Ostatecznie i definitywnie Błękitni Raciąż zostali wycofani z rozgrywek, tym samym w naszej grupie pozostało raptem czternaście drużyn.

Dolcan Ząbki po zwycięstwie odniesionym w spotkaniu z Bugiem Wyszków zanotował kolejny awans w ligowej tabeli i aktualnie z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów zajmuje w niej piąte miejsce. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie ośmiokrotnie zdołali wygrać, zanotowali trzy remisy i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 34:16. Do liderującej Korony Ostrołęka, która pokonała przed własną publicznością KS Łomianki, nasza drużyna nadal traci pięć punktów. Na drugą pozycję w tabeli, ze stratą dwóch punktów do lidera awansował nasz najbliższy przeciwnik - rezerwy Wisły Płock, po zwycięstwie 2:1 w Mińsku Mazowieckim z tamtejszą Mazovią. Na trzecie miejsce z 29 punktami na koncie spadła Pogoń II Siedlce po remisie z Ożarowianką. W najbliższy weekend lider zagra na wyjeździe z zajmującą czwarte miejsce w tabeli Mławianką, wicelider podejmować będzie rozpędzony Dolcan, a trzecia w tabeli Pogoń II pojedzie do Łomianek.

Nasz najbliższy rywal, jak wspomniałem powyżej, zdołał dotychczas wywalczyć trzydzieści punktów i zajmuje drugą pozycję w tabeli. W dotychczas rozegranych meczach płocczanie zanotowali dziewięć zwycięstw, trzy remisy i doznali zaledwie czterech porażek. W ośmiu spotkaniach „domowych” rezerwy Wisły odniosły cztery zwycięstwa, jeden mecz zremisowały i doznały trzech porażek. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 32:20, a w spotkaniach rozgrywanych na przed własną publicznością 18:15. Najskuteczniejszym snajperem drużyny jest Damian Szczepański, który osiem razy pokonywał bramkarzy rywali. Cztery trafienia zapisał na swoim koncie Kamil Biliński, trzy Jakub Łukawski, a po dwa Filip Januszczak i Jose Kante. Jeżeli nazwiska strzelców nie wzbudziły dostatecznego zdziwienia, to nadmienię, że na liście asystentów możemy znaleźć chociażby Semira Stilica, Adama Dźwigałę, Arkadiusza Recę czy też wypożyczonego przed wiosenną rundę rozgrywek do I-ligowego Górnika Łęczna - Mikołaja Lebedyńskiego.

W rundzie jesiennej na naszym stadionie mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zdecydowaną wygraną płocczan 3:0. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „CZYSTA PROPAGANDA”, napisałem m.in. „…Kilka lat temu znany szkocki piłkarz, a później trener Gordon Strachan… użył słów, które na stałe weszły do piłkarskiego kanonu i doskonale pasują do opisu wydarzeń z ostatnich dwóch spotkań Dolcanu. „W piłce nożnej najważniejsze jest to co dzieje się w polach karnych. Wszystko inne jest propagandą”. Jeżeli przyjmiemy, że obecny selekcjoner reprezentacji Szkocji wiedział co mówi, to wniosek niestety nie jest zbyt optymistyczny. Mówiąc krótko, jeżeli zawodnicy ząbkowskiej drużyny w obu tych meczach nie potrafili wykorzystać choćby jednej ze stworzonych okazji do strzelenia gola, to automatycznie moje relacje, zarówno zeszłotygodniowa z Wyszkowa, jak i obecna nabierają znamion tekstów propagandowych.”                                                         

Krzysztof Krajewski


Pozostałe mecze 18 kolejki

Ożarowianka
-
Mazovia Mińsk Maz.
piątek, godz. 15:00
Mazur Gostynin
-
Drukarz Warszawa
piątek, godz. 16:00
KS Łomianki
-
Pogoń II Siedlce
piątek, godz. 16:30
Wisła II Płock
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 11:00
Bug Wyszków
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 11:00
Mławianka Mława
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 15:00

Pauzuje: MKS Przasnysz i Huragan Wołomin,