Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 19 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 19 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 19 kolejką

Na najbliższą sobotę 7 kwietnia zaplanowano rozegranie większości spotkań 19 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej, w tym także meczu pomiędzy Dolcanem Ząbki i Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Spotkanie na szczycie odbędzie się jednak w niedzielne przedpołudnie w Siedlcach, gdzie aktualny lider podejmować będzie trzecią w tabeli Mławianką Mława.

Po podtrzymaniu wiosennej passy zwycięstw w meczu z rezerwami płockiej Wisły, Dolcan Ząbki z dorobkiem trzydziestu punktów pozostał na piątym miejsce w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie dziewięciokrotnie wygrali, zanotowali trzy remisy i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 35:18. Do lidera z Siedlec, który w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe KS Łomianki nasza drużyna traci dwa punkty. Drugą pozycję w tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym jak siedlczanie i jednym meczem zaległym zajmuje Korona Ostrołęka, która w sobotę uległa na wyjeździe Mławiance 1:2. Drużyna z Mławy, po tym zwycięstwie awansowała na trzecie miejsce w tabeli, z jednym punktem straty do liderów. W najbliższy weekend, jak wspomniałem powyżej liderujące rezerwy Pogoni zagrają u siebie z Mławianką, a wicelider… będzie pauzował.

Nasz najbliższy rywal po rozegraniu 18 kolejek zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem dwudziestu punktów. W dotychczas rozegranych meczach ożarowianie zanotowali pięć zwycięstw, pięć remisów i doznali sześciu porażek. W dziewięciu meczach wyjazdowych Ożarowianka zdołała tylko raz wygrać (2:0 z Mazurem Gostynin), trzy razy zremisować, pozostałe pięć spotkań przegrywając. Stosunek bramek naszych rywali wynosi na dzień dzisiejszy 25:28, a w spotkaniach rozgrywanych na obcych boiskach 14:22.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszym snajperem Ożarowianki jest Paweł Jabłoński, który zanotował osiem trafień. Cztery gole zapisał na swoim koncie Krzysztof Pikus, trzy – Łukasz Jasiński, a dwa Bartosz Kwiatkowski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów także wyróżnia się Jabłoński, który zanotował pięć asyst, po trzy zaliczyli Łukasz Jarnicki i wspomniany wyżej Kwiatkowski, a dwie Pikus.

Jesiennego spotkania pomiędzy tymi drużynami, które zakończyło się remisem 1:1 z różnych przyczyn obejrzeć nie mogłem, ale dzięki temu będę miał okazję cofnąć się pamięcią nieco głębiej, wszak właśnie Ożarowinka była pierwszym rywalem naszej drużyny po reaktywacji. Po tym meczu, który został rozegrany 13 sierpnia 2016 r. w Ożarowie Mazowieckim, w artykule pod znamiennym tytułem  NIGDY NIE ZGINIE… napisałem m.in.: …„Półroczny rozbrat ząbkowskich kibiców z ligowym futbolem na jakimkolwiek poziomie zaowocował bardzo licznym ich stawiennictwem na stadionie w Ożarowie Mazowieckim, gdzie „nowa” drużyna Dolcanu, pod szyldem Miejskiego Klubu Sportowego zainaugurowała rozgrywki w IV lidze. Kibice Dolcanu stanowili zdecydowaną większość publiczności, która zgromadziła się na niepozornym miejscowym stadionie. Zacytowana w tytule przyśpiewka „Nigdy nie zginie, hej Dolcan nigdy nie zginie” towarzyszyła przybyłej na mecz ponad stuosobowej, zorganizowanej grupie kibiców naszego klubu.”…

Krzysztof Krajewski

Pozostałe mecze 19 kolejki

Drukarz Warszawa
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 12:00
Dolcan Ząbki
-
Ożarowianka
sobota, godz. 16:00
MKS Ciechanów
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 16:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
KS Łomianki
sobota, godz. 16:00
MKS Przasnysz
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 16:00
Pogoń II Siedlce
-
Mławianka Mława
niedziela, godz. 11:00
Bug Wyszków
-
Błękitni Raciąż

Pauzuje: Korona Ostrołęka