Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 20 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 20 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 20 kolejką

Na najbliższą sobotę 14 kwietnia zaplanowano rozegranie większości spotkań 20 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej, w tym także meczu pomiędzy drużynami KS Łomianki i Dolcanu Ząbki. Jedyne spotkanie niedzielne odbędzie się w Płocku, gdzie rezerwy ekstraklasowej Wisły podejmować będą Bug Wyszków.

Wow, takiej passy zwycięstw nasza drużyna nie notowała już bardzo dawno! Wiosenna seria wygranych została w ostatni weekend przedłużona do czterech, co w efekcie przyniosło awans Dolcanu na trzecie miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie zgromadzili 33 punkty, dziesięciokrotnie wygrywając, notując trzy remisy i doznając pięciu porażek. Stosunek bramek 38:20. Do aktualnego lidera, którym jest Pogoń II Siedlce nasza drużyna traci dwa punkty. Drugą pozycję w tabeli, po zwycięstwie odniesionym we wtorek w zaległym meczu 16 kolejki z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki zajmuje Korona Ostrołęka, która wywalczyła tyle samo punktów co lider.

Nasz najbliższy rywal po rozegraniu 19 kolejek z dorobkiem 24 punktów zajmuje w ligowej tabeli dziesiąte miejsce. W dotychczas rozegranych meczach drużyna Łomianek zanotowała siedem zwycięstw, trzy remisy i doznała ośmiu porażek. W dziewięciu meczach „domowych” nasi rywale zdołali cztery mecze wygrać i jeden zremisować, przegrywając także cztery razy. W rundzie wiosennej drużyna z Łomianek spisuje się poniżej oczekiwań swoich kibiców. Co prawda na inaugurację zdołała wygrać na własnym boisku z MKS-em Przasnysz 2:0, ale później zanotowała trzy kolejne porażki. Przegrała wysoko, bo aż 1:5 w wyjazdowym meczu z Koroną, następnie przed własną publicznością 1:2 z rezerwami Pogoni, a w ostatnią sobotę również 1:2 uległa w Mińsku Mazowieckim tamtejszej Mazovii.

Stosunek bramek naszych rywali wynosi na dzień dzisiejszy 29:31, a w spotkaniach rozgrywanych na własnym boisku 14:10. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dwunastu zawodników. Najskuteczniejszym snajperem drużyny jest Mateusz Sołtys, który zanotował siedem trafień. Pięć goli zapisał na swoim koncie Karol Szeliga, a po trzy Łukasz Barankiewicz i Aron Majczyna. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów także wyróżnia się Majczyna, który zanotował cztery asysty, po dwie odnotowali Tomasz Kaczmarek, Michał Kielak, Piotr Strzemecki, wspomniany wyżej Szeliga i Daniel Ziąbski.

Na koniec odrobina statystyki. Trzy mecze, trzy porażki i bilans bramkowy 0:4 - oto krótkie podsumowanie dotychczasowych meczów naszej drużyny z Łomiankami rozegranych w ostatnich dwóch sezonach. Każda seria kiedyś się jednak kończy, co wyraźnie pokazał mecz sprzed dwóch tygodni z Wisłą II Płock, przerywający podobnie fatalną passę ząbkowian.

Sezon 2016/17

7 kolejka – (31.08.2016) Dolcan – Łomianki  0:1 (0:0) – K. Szeliga 71’

26 kolejka – (15.04.2017) Łomianki – Dolcan 2:0 (0:0) – Sołtys 51’, K. Szeliga 90’+3

Mecz rundy jesiennej tego sezonu, który został rozegrany w ramach 5 kolejki (3.09.2017) na stadionie w Ząbkach zakończył się wygraną Łomianek 1:0, po golu Mateusza Sołtysa. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „NOWY TYDZIEŃ, NOWE NADZIEJE”, napisałem m. in. „…Przegrany mecz Dolcanu z Łomiankami wpisał się niestety w ten ciąg bardzo nieprzyjemnych i szalenie frustrujących zdarzeń. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kiedy pomyślę sobie o poniedziałkowym meczu Polska – Kazachstan, na który także się wybieram, to uwierzcie mi naprawdę się cieszę, że ten koszmarny weekend już się skończył. Nowy tydzień, nowe nadzieje.”                                              

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 20 kolejki

KS Łomianki
-
Dolcan Ząbki
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 11:00
Mazur Gostynin
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 16:00
Mławianka Mława
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 16:00
Ożarowianka
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 16:30
Wisła II Płock
-
Bug Wyszków
niedziela, godz. 11:00
Błękitni Raciąż
-
Drukarz Warszawa

Pauzuje: Pogoń II Siedlce