Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI
BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI

BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI

ŁOMIANKI, 14.04.2018 Wyjazdowy mecz rozegrany w ramach 20 kolejki IV ligi grupy północnej, w którym rywalem Dolcanu była drużyna KS Łomianki, zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:0. Seria wiosennych zwycięstw ząbkowian została w ten sposób przedłużona do pięciu spotkań i bez żadnych wątpliwości stanowi poważny sygnał, że należy się z nimi liczyć w kontekście walki o udział w barażach o awans do trzeciej ligi. Jedyną bramkę spotkania już w 8 minucie strzelił Konrad Cichowski.

Podobnie jak dwa tygodnie temu w Płocku, trudno było sobie wymarzyć lepszy początek meczu. Już w 8 minucie po przechwycie piłki przed naszą bramką i składnej akcji prawym skrzydłem Dolcan wyszedł na prowadzenie. Piłkę spod nóg byłego zawodnika naszej drużyny Filipa Hrynkiewicza wyłuskał Piotr Augustyniak i podał do Andrija Rohozina, który przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i dograł do ustawionego w narożniku pola karnego Patryka Szeligi. Napastnik naszej drużyny poradził sobie z kryjącym go obrońcą i dośrodkował „na nos” do wybiegającego na wprost bramki Konrada Cichowskiego, który pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Szybka, składna akcja zakończona skutecznym strzałem – jak w podręczniku. Zarówno wcześniejsze osiem, jak i późniejszych kilkanaście minut było usilną walką obu drużyn o uzyskanie przewagi w środku pola. Było sporo przepychanek, fauli i złośliwości. Niestety w tej walce byli także poszkodowani. Już w 22 minucie musiał zejść z boiska kontuzjowany obrońca gospodarzy Denis Kotula. Dwie minuty później za faul w środku pola żółtą kartką ukarany został doświadczony zawodnik Łomianek Daniel Ziąbski. Piszę o tym nie przez przypadek, gdyż niespełna kwadrans później ten sam zawodnik, za powalenie na murawę wychodzącego na czystą pozycję Cichowskiego został powtórnie ukarany „żółtkiem” i w konsekwencji musiał opuść boisko. Ząbkowianie w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Błesznowskiego. Za pierwszym razem do piłki dogrywanej przez Szeligę minimalnie spóźnił się Augustyniak, a kilka minut przed przerwą strzał naszego napastnika po podaniu z prawego skrzydła Przemysława Szulakowskiego był zbyt lekki by zaskoczyć dobrze dysponowanego bramkarza Łomianek.

Po przerwie bardziej zmotywowani na boisko wyszli gospodarze. Sporo ożywienia wniósł wprowadzony do gry po przerwie Michał Kielak. Kilkakrotnie potrafił „urwać się” naszym obrońcom na boku boiska, ale jego dośrodkowania i strzały były skutecznie blokowane i wybijane na rzuty rożne. Taki stan rzeczy trwał około kwadransa i po przeprowadzeniu korekt w składzie przez trenera naszej drużyny Michała Pulkowskiego się zakończył. Ponownie ząbkowska drużyna grając dość pewnie w destrukcji potrafiła spokojnie przejąć piłkę i skonstruować ciekawą akcję ofensywną. Około 70 minuty meczu Szeliga dwukrotnie stanął przed szansą pokonania bramkarza gospodarzy, ale za pierwszym razem po podaniu Rogozina, zbiegając z prawej strony boiska strzelił zbyt lekko i w środek bramki, a za drugim nabiegając z lewej strony uderzył minimalnie obok słupka. Kilka minut później po rzucie wolnym wykonywanym przez Dariusza Dadacza bramkarz gospodarzy z najwyższym trudem zdołał sparować piłkę na słupek, ale późniejsza szybka reakcja pozwoliła mu wyłapać ją przed śpieszącymi z dobitką zawodnikami naszej drużyny. W ostatnim kwadransie przed swoimi szansami na podwyższenie wyniku stanęli jeszcze Patryk Kozierkiewicz po indywidualnej akcji lewą stroną boiska, Szeliga po podaniu Kozierkiewicza oraz Daniel Kozik, po składnej zespołowej akcji naszej drużyny.

W następnej kolejce Dolcan Ząbki zmierzy się na własnym obiekcie z pozostającą od dłuższego czasu w czołówce ligi Mławianką Mława, a za dwa tygodnie będzie miał wolny weekend, po wycofaniu z rozgrywek drużyny Bzury Chodaków

Krzysztof Krajewski

KS Łomianki - Dolcan Ząbki 0:1 (0:1)

Łomianki, 14 kwiecień 2018 r. 

Widzów: 
ok. 100
Bramki: 
Cichowski 8’
Skład KS Łomianki:
Błesznowski – Kotula (24’ M. Brzozowski), Ziąbski, P. Brzozowski, Majczyna (46’ Kielak) – Strzemecki, Latos (83’ Nowak), Bochenek (72’ Krzeszowski), Stępień, Szeliga – Hrynkiewicz (46’ Sołtys)
Skład Dolcan Ząbki:
Matracki – Szulakowski, Dadacz, Augustyniak, Balcer – Bella, Lewandowski (46’ Barzyc) – Rohozin(82’ Więczek), Stańczyk (65’ Stepnowski), Cichowski (72’ Kozierkiewicz) – Szeliga (78’ Kozik)
Żółte kartki:
Ziąbski, Strzemecki, Latos (Łomianki) - Balcer, Augustyniak (Dolcan)
Czerwone kartki:
Daniel Ziąbski (KS Łomiankia) 38’ – za drugą żółtą
Sędzia:
Piotr Mendes (WS Warszawa)