Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 21 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 21 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 21 kolejką

Na najbliższą sobotę 21 kwietnia zostało zaplanowane rozegranie większości spotkań 21 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej, w tym także meczu pomiędzy drużynami Dolcanu Ząbki i Mławianki Mława. Rywalizacja na Dozbud Arenie w Ząbkach rozpocznie się o godzinie 16.00.Po wyjazdowym meczu z KS Łomianki, który przedłużył do pięciu serię wiosennych zwycięstw, Dolcan Ząbki z dorobkiem trzydziestu sześciu punktów awansował na pozycję wicelidera ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie jedenastokrotnie wygrywali, zanotowali trzy remisy i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 39:20. Do lidera, którym po zwycięstwie w zaległym meczu z Ożarowianką oraz raczej niespodziewanym remisie z Mazurem w Gostyninie, ponownie jest Korona Ostrołęka, nasza drużyna potencjalnie traci… trzy punkty. Zaraz, zaraz powiecie patrząc w tabelę: Gościu! Kto cię uczył matematyki!? Przecież widać, że mamy tyle samo punktów co lider, a o zajmowanych pozycjach decyduje wynik jesiennego meczu! Owszem prawda, ale nie do końca. Moje obliczenia wbrew pozorom są jednak w miarę poprawne. Musimy przecież wziąć pod uwagę, że ostrołęczanie w dziewiętnastej serii spotkań pauzowali i nie mieli możliwości punktowania, na skutek wycofania z rozgrywek drużyny Bzury Chodaków. Naszą drużynę taka pauza czeka za tydzień. Pisałem powyżej o punktach które Dolcan traci potencjalnie - oto i one. Korona za tydzień będzie mogła je zdobyć, natomiast nasza drużyna z cała pewnością nie. W najbliższy weekend lider zagra przed własną publicznością z Huraganem Wołomin, Dolcan o czym już wspomniałem podejmować będzie Mławiankę, natomiast trzecie w tabeli rezerwy siedleckiej Pogoni, tracące aktualnie do dwójki liderów tylko jeden punkt, zmierzą się u siebie z Mazurem.

Nasz najbliższy rywal po rozegraniu 20 kolejek z dorobkiem trzydziestu jeden punktów zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych meczach mławianie zanotowali dziewięć zwycięstw, jeden remis i doznali ośmiu porażek. W dziewięciu meczach wyjazdowych Mława czterokrotnie wygrywała, jeden mecz zakończyła remisem i pięciokrotnie przegrała. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 36:37, a w spotkaniach rozgrywanych na obcych boiskach 15:22. W pięciu meczach rozegranych w rundzie wiosennej Mławianka dwukrotnie wygrała i doznała trzech porażek. W dwóch pierwszych wiosennych kolejkach mławianie na swoim obiekcie pokonali 4:2 Drukarza Warszaw oraz ulegli 1:2 w meczu wyjazdowym MKS Przasnysz. W kolejnym meczu rozgrywanym przed własną publicznością pokonali 2:1 ostrołęcką Koronę, decydującą bramkę strzelając w doliczonym czasie gry, a dwa ostatnie mecze naszych najbliższych rywali zakończyły się porażkami. W pierwszym z nich ulegli 0:4 w Siedlcach rezerwom tamtejszej Pogoni, natomiast w ostatni weekend na własnym stadionie przegrali 1:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się ośmiu zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszymi snajperami Mławianki są Marcin Tomczak, który zanotował dziewięć trafień oraz Michał Stryjewski z dorobkiem siedmiu bramek. Cztery gole zapisał na swoim koncie Szymon Masiak, a po trzy – Piotr Melchinkiewicz, Nazar Litun i Marcin Rogalski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów także wyróżnia się Tomczak, który zanotował sześć asyst, po trzy zaliczyli Jakub Wróblewski i wspomniany wyżej Rogalski.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 21 kolejki

Bug Wyszków
-
Ożarowianka
sobota, godz. 11:00
Dolcan Ząbki
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 16:00
MKS Ciechanów
-
KS Łomianki
sobota, godz. 17:00
Korona Ostrołęka
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 17:00
Pogoń II Siedlce
-
Mazur Gostynin
niedziela, godz. 11:00
MKS Przasnysz
-
Drukarz Warszawa
niedziela, godz. 16:00
Wisła II Płock
-
Błękitni Raciąż

Pauzuje:Mazovia Mińsk Mazowiecki