Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 22 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 22 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 22 kolejką

Fakt, że po wycofaniu z rozgrywek zespołu Bzury Chodaków nasza drużyna najbliższy weekend będzie miała wolny od meczu ligowego nie sprawia, że inne zespoły także będą odpoczywać. Wręcz przeciwnie. Po rozstrzygnięciach ostatniej kolejki sytuacja w tabeli stała się arcyciekawa. Na dziewięć kolejek przed zakończeniem rywalizacji o miejsce dające prawo gry w spotkaniach barażowych ze zwycięzcą grupy południowej IV ligi mazowieckiej rywalizuje co najmniej cztery drużyn.

Wykorzystując remisy Korony Ostrołęka oraz Dolcanu na fotel lider naszej grupy rozgrywkowej, z dorobkiem trzydziestu ośmiu punktów powróciły rezerwy pierwszoligowej Pogoni Siedlce, które na swoim boisku pokonały 4:1 Mazura Gostynin. Punkt straty do lidera notują obaj dotychczasowi przodownicy, którzy spadli odpowiednio na miejsca drugie i czwarte oraz zespól Wisły II Płock, który „bez walki”, po zaliczeniu trzech punktów za walkower z Błękitnymi Raciąż awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Szansy na dołączenie do tej grupy nie wykorzystała Mazovia Mińsk Mazowiecki, która w ostatnią środę rozgrywała zaległy mecz 16 kolejki i przegrała w Wyszkowie z tamtejszym Bugiem 1:2. Wyszkowianie zanotowali w ten sposób dopiero drugie zwycięstwo w sezonie („darmowych” punktów za Błękitnych nie liczę), a Mazovia z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów pozostała na szóstym miejscu w tabeli.

Nie trzeba szczególnej dociekliwości, aby się zorientować wyniki których spotkań najbliższej kolejki budzą szczególne zainteresowanie kibiców naszej drużyny. Pierwsze z nich rozpocznie się już o godzinie 11.00 na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie, gdzie tamtejszy Huragan podejmować będzie lidera z Siedlec. Godzinę później w Parku Skaryszewskim do rywalizacji przystąpi warszawski Drukarz, który zmierzy się z ostrołęcką Koroną. Najpóźniej na boisko wybiegną rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock, które o godzinie 17.00 w Ożarowie Mazowieckim zagrają z Ożarowianką.

Kibice Dolcanu w tej kolejce odpoczywają i zbierają siły na decydujące fragmenty sezonu. Za tydzień ząbkowska jedenastka przed własną publicznością podejmie próbę rewanżu za jesienną porażkę 2:3 w spotkaniu  z Mazurem Gostynin, a za dwa na stadionie w Wołominie – Derby Powiatu Wołomińskiego. Emocje do końca sezonu zdają się być gwarantowane!

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 22 kolejki

KS Łomianki
-
Bug Wyszków
sobota, godz. 11:00
Huragan Wołomin
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Korona Ostrołęka
sobota, godz. 12:00
Mazur Gostynin
-
Mazovia Mińsk Mazowiecka
sobota, godz. 16:00
Mławianka Mława
-
MKS Ciechanów
sobota, godz. 17:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
Wisła II Płock
sobota, godz. 17:00
Błękitni Raciąż
-
MKS Przasnysz

Pauzuje: Dolcan Ząbki