Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką

Na najbliższy weekend zostało zaplanowane rozegranie spotkań 23 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Cztery mecze, w tym także spotkanie Dolcanu Ząbki z Mazurem Gostynin zostaną rozegrane w sobotę, natomiast pozostałe dwa na obiektach w Płocku i Siedlcach zaplanowano na niedzielę. Rywalizacja na Dozbud Arenie w Ząbkach rozpocznie się o godzinie 16.00.

Po doskonałym początku rundy wiosennej, gdy nasz drużyna zanotowała pięć kolejnych zwycięstw i remis Dolcan Ząbki z dorobkiem trzydziestu siedmiu punktów zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach ząbkowianie jedenastokrotnie wygrywali, zanotowali cztery remisy i doznali pięciu porażek. Stosunek bramek 41:22. Do lidera, którym po zwycięstwie 2:0 z Drukarzem Warszawa ponownie została Korona Ostrołęka, nasza drużyna traci trzy punkty, podobnie jak do zajmujących drugie miejsce rezerw płockiej Wisły. Na trzecie miejsce spadła Pogoń II Siedlce po porażce 0:1 z wołomińskim Huraganem. W najbliższy weekend lider zagra przed własną publicznością z MKS-em Przasnysz, Wisła II Płock podejmować będzie KS Łomianki, a trzecie w tabeli rezerwy siedleckiej Pogoni, tracące aktualnie do dwójki liderów dwa punkty, zmierzą się u siebie ze stołecznym Drukarzem.

Nasz najbliższy rywal po rozegraniu 22 kolejek zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. W dotychczas rozegranych meczach gostynianie zanotowali pięć zwycięstw, trzy remisy i doznali trzynastu porażek. W dziesięciu meczach wyjazdowych, nie licząc walkoweru za mecz z Błękitnymi Raciąż, Mazur jeden mecz wygrał, jeden zakończył remisem, pozostałe siedem przegrywając. Stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 17:39, a w spotkaniach rozgrywanych na obcych boiskach 6:20. W rundzie wiosennej drużyna Mazura, nadal nie licząc walkoweru za mecz z Błękitnymi, dwukrotnie zremisowała, pozostałe cztery mecze przegrywając. W ostatnich trzech kolejkach potrafili bezbramkowo zremisować na swoim boisku z Koroną Ostrołęka, aby w kolejnych dwóch meczach przegrać 1:4 w Siedlcach z rezerwami Pogoni i na własnym obiekcie 0:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziesięciu zawodników. Najskuteczniejszymi snajperami Mazura, jeżeli można użyć takiego określenia w stosunku do zawodników którzy w 22 spotkaniach strzelili po dwa gole są: Marcin Chyczewski, Michał Matecki, Rafał Wilanowski oraz Bartosz Wiśniewski. Najlepszym asystentem drużyny pozostaje Damian Surmak, który zanotował dwa skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną Mazura 3:2. W relacji z tamtego spotkania, którą zatytułowałem „BEZ KOMENTARZA”, napisałem m.in. „Mecz dwóch drużyn, którym punkty były potrzebne „jak tlen” zakończyło się niestety zwycięstwem Mazura, mimo że to ząbkowianie dwukrotnie obejmowali w nim prowadzenie. Gospodarze po serii czterech kolejnych porażek i trzech meczach bez strzelonego gola wygrali z naszą drużyną 3:2, decydujący cios zadając w końcówce spotkania. Bramki dla Dolcanu strzelali Patryk Szeliga i Marcin Stańczyk, natomiast dla miejscowych Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak oraz Gracjan Sobczak.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 22 kolejki

Bug Wyszków
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00
Dolcan Ząbki
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 16:00
Mazovia Mińsk Maz.
-
Huragan Wołomin
sobota, godz. 16:00
Korona Ostrołęka
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 16:00
Wisła II Płock
-
KS Łomianki
niedziela, godz. 11:00
Pogoń II Siedlce
-
Drukarz Warszawa
niedziela, godz. 17:00
Ożarowianka
-
Błękitni Raciąż

Pauzuje: MKS Ciechanów