Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką
PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką

Przed nami 24. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 1 i 2 kwietnia.

Zwycięstwo w ostatnim meczu z MKS-em Przasnysz sprawiło, że Dolcan Ząbki awansował o jedną pozycję w ligowej tabeli. Nasza drużyna zajmuje w niej aktualnie czternaste miejsce z dorobkiem 29 punktów, na które złożyło się siedem zwycięstw i osiem remisów. W dwunastu meczach rozegranych dotychczas na wyjeździe Dolcan dwukrotnie wygrał, sześć razy zremisował i doznał czterech porażek. Stosunek bramek w charakterze gościa 15:20. Do poprzedzającej nas w ligowej tabeli drużyny Czarnych Węgrów tracimy niezmiennie od kilku kolejek jeden punkt.

Ząbkowską drużynę w najbliższą sobotę, o godzinie 15.00 czeka mecz z zajmującym dziewiąte miejsce w ligowej tabeli Bugiem Wyszków. Wyszkowianie zgromadzili dotychczas 33 punkty. W swoich występach zanotowali dziewięć zwycięstw, sześć remisów i doznali siedmiu porażek. W dziesięciu meczach „domowych” byli bardzo skuteczni i zdołali sześć razy wygrać i trzy zremisować, przy zaledwie jednej porażce, której doznali w meczu z Błękitnymi Raciąż. Zwycięsko wyszli choćby z konfrontacji z drużynami MKS Ciechanów oraz Ożarowianki, które pokonali po 1:0. Stosunek bramek Bugu w spotkaniach rozgrywanych na własnym obiekcie wynosi 12:7. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się w sumie trzynastu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest doskonale znany ząbkowskim kibicom Piotr Bazler, który strzelił siedem bramek. Pięć trafień zapisał na swoim koncie Maksymilian Vogtman, natomiast po dwa Łukasz Kowalczyk, Mateusz Krawczyk, Mateusz Paradowski i Jakub Rejnuś. Najlepszymi asystentami drużyny są Maciej Bala i Łukasz Damętko, którzy zanotowali po cztery skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów. Po dwie asysty zaliczyli wspomniany wcześniej Bazler, Patryk Kostrzanowski oraz Dominik Witkowski.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się wygraną Dolcanu 3:0, po golach Kordiana Latosa, Grzegorza Krystosiaka oraz Łukasza Stanisławskiego. W relacji z tamtego spotkania zatytułowanej „Home, sweet home..”, która z powodów do dziś dla mnie niezrozumiałych ukazała się pod tytułem zupełnie innym, napisałem m.in. Nostalgia za ligowymi meczami Dolcanu do tego stopnia zmobilizowała ząbkowskich kibiców, że na trybunach pojawiło się ponad trzysta osób, co jak na IV-ligowe standardy nie jest liczbą małą i trzeba przyznać, że nasi gracze zrobili naprawdę wiele, aby nie wracali oni do domów zawiedzeni. Od początku meczu widać było w ich poczynaniach olbrzymią determinację i wolę walki. Wysoki pressing owocował licznymi odbiorami piłki i próbami strzałów.

Krzysztof Krajewski

24 KOLEJKA – 1-2 kwietnia

KS Łomianki  

-

Czarni Węgrów 

sobota, godz. 11:00

Bug Wyszków 

-

Dolcan Ząbki 

sobota, godz. 15:00

Unia Warszawa

-

MKS Przasnysz 

sobota, godz. 15:00

Delta Słupno 

-

Błękitni Raciąż 

sobota, godz. 15:00

MKS Ciechanów

-

Mławianka Mława 

sobota, godz. 15:00

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 

-

Pogoń II Siedlce 

niedziela, godz. 16:00

Bzura Chodaków 

-

Mazovia Mińsk Maz.

niedziela, godz. 16.00

Ostrovia Ostrów Maz. 

-

Ożarowianka 

sobota, godz. 16:00

Wisła II Płock 

-

Podlasie Sokołów Podl. 

niedziela, godz. 11:00

Hutnik Warszawa 

-

Tęcza Łyse 

3:0 (wo)