Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed półfinałem PP w okręgu warszawskim
PIŁKA TO PROSTA GRA  – przed półfinałem PP w okręgu warszawskim

PIŁKA TO PROSTA GRA – przed półfinałem PP w okręgu warszawskim

W najbliższą sobotę 18 listopada o godzinie 12.00 na stadionie w Ząbkach zostanie rozegrany jedyny mecz półfinałowy Pucharu Polski w okręgu warszawskim, w którym przeciwnikiem Dolcanu będzie występujący w grupie południowej IV ligi Mazur Karczew.

O takim rozwoju wypadków zadecydował fakt, że w wyniku obustronnej dyskwalifikacji drużyn tworzących jedną z par ćwierćfinałowych, a dokładnie Huraganu Wołomin i Drukarza Warszawa, do finału rozgrywek w efekcie szczęśliwego losowania awansował bez gry Znicz II Pruszków. W tym miejscu należy wspomnieć, że stawką tego spotkania jest nie tylko awans do okręgowego finału PP, który zapewne podobnie jak w ubiegłym roku nie zostanie rozegrany, ale, przede wszystkim udział w wojewódzkiej fazie rozgrywek pucharowych, w której uczestniczyć będzie szesnaście najlepszych drużyn z Mazowsza. Oczywiście w tej liczbie nie są brane pod uwagę zespoły, które występują aktualnie na centralnym poziomie rozgrywek.

W drodze do sobotniego półfinału ząbkowska drużyna musiała rozegrać trzy spotkania. Swój udział w pucharowych zmaganiach rozpoczęła od IV rundy, w której jej przeciwnikiem była drużyna Agape Warszawa. Na sztucznym boisku ząbkowskiego obiektu, przy sztucznym oświetleniu nasi zawodnicy zdołali pokonać występujących w Lidze Okręgowej warszawian 2:0, po bramkach Krystiana Lewandowskiego oraz Konrada Cichowskiego. W kolejnej rundzie los skojarzył naszą drużynę z występującą w grupie południowej IV ligi drużyną Sparty Jazgarzew. W meczu który został rozegrany także na sztucznym boisku w blasku jupiterów Dolcan wygrał 5:0, a gole strzelili ponownie Lewandowski i Cichowski oraz Patryk Kozierkiewicz, Mateusz Jaroszewski i Piotr Augustyniak. W meczu ćwierćfinałowym przeciwnikiem naszej drużyny był występujący na poziomie A-klasy Mazur Radzymin. W meczu rozegranym na boisku przeciwnika Dolcan wygrał 6:3, a dorobkiem strzeleckim podzielili się zdobywca dwóch goli Paweł Nowacki oraz Kozierkiewicz, Łukasz Zaniewski i Patryk Szeliga. Jedna z bramek dla naszej drużyny została zapisana jako trafienie samobójcze zawodnika z Radzymina.

Nasz pucharowy przeciwnik po rundzie jesiennej obecnego sezonu zajmuje w tabeli ligowej swojej grupy IV ligi dziewiąte miejsce z dorobkiem 23 punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach zanotował sześć zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki. Stosunek bramek 31:21. W meczach wyjazdowych karczewianie odnieśli trzy zwycięstwa, jeden mecz zremisowali i doznali trzech porażek, notując bilans bramkowy 16:14. Na listę strzelców w meczach ligowych wpisało się w jedenastu zawodników. Zdecydowanie najlepszymi strzelcami drużyny są Marcin Raszka z dorobkiem dziesięciu goli oraz Kamil Gałązka, który strzelił siedem bramek. Trzy trafienia zapisał na swoim koncie Patryk Dąbkowski, a po dwa Maciej Bakuła, Paweł Bylak oraz Mateusz Pielak. Najlepszymi asystentami drużyny są wspomniani wyżej Gałązka i Raszka, z których pierwszy zanotował pięć, a drugi cztery kluczowe podania przy golach kolegów. Po trzy asysty zapisali na swoim koncie Jakub Piekut i Michał Trzaskowski, natomiast po dwie bądź jednej, dziewięciu kolejnych zawodników Mazura Karczew.

Udział w rozgrywkach pucharowych drużyna naszego najbliższego przeciwnika rozpoczęła, podobnie jak zespół ząbkowski od IV rundy, w której pokonała Escolę Varsovia Warszawa na jej boisku 4:1. W V rundzie przed własną publicznością zdeklasowali MKS Piaseczno 8:0, by w ćwierćfinale równie wysoko pokonać na wyjeździe AP Marcovię 9:0. Pokaźnym dorobkiem dwudziestu jeden strzelonych bramek w trzech meczach podzieliło się aż dwunastu zawodników. Cztery pucharowe trafienia zaliczył Raszka, trzy Gałązka, po dwa Bylak, Pielak, Jakub Pasik oraz Arkadiusz Zalewski.

Krzysztof Krajewski